Buradasınız
Home > Güncel > Ford’dan Hibrid Atağı

Ford’dan Hibrid Atağı

Ford Motor Company, Toyota’nın hibrid model Prius ile rekabet etmek üzere hibrid otomobil geliştirme çalışmalarında sona geldi. Markanın benzin ve elektrik enerjisiyle çalışacak hibrid modelinin 2018 yılı son çeyreğinde tanıtılması planlanıyor.

C240 kod adıyla geliştirilen otomobil, Ford’un yeni nesil Focus ve Escape modellerini de kapsayan yeni C2 platformundan yükselecek. Boyutlarıyla farklı bir otomobil olması düşünülen hibrid modelin, prizden şarj edilen modellere göre ABD pazarı açısından daha pahalı olması bekleniyor.

Ford’un yeni hibrid model yollara use 2019 yılı başlarında çıkacak. Bu tarih Japonya’da ilk hibrid Prius’un tanıtılmasından tam 21 yıl sonraya denk geliyor. Bu arada Toyota da üretimi 6 ay kadar ertelenen dördüncü nesil Prius modelinin örtüsünü gelecek yıl kaldırmaya hazırlanıyor.

Markanın henüz is mini açıklamadığı hibrid modeli, ABD Michigan’aki tesislerde geliştiriliyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı