Buradasınız
Home > Güncel > Ford’a Euro NCAP Advance Ödülü

Ford’a Euro NCAP Advance Ödülü

“Go Further” mottosu ile hep daha ileriyi hedefleyerek hem aktif hem de pasif güvenlik sistemlerinde en yenilikçi teknolojilere yer veren Ford, Yeni Fiesta’daki MyKey’in yanı sıra Yeni B-MAX, Yeni Fiesta, C-MAX ve Yeni Kuga’da yer alan Acil Durum Destekli SYNC teknolojileri ile kazandığı EuroNCAP Advance ödülleri ile birlikte teknolojik yenilik alanında toplamda 6 farklı EuroNCAP Advance ödülüne layık bulunan ilk otomobil üreticisi oldu.

Daha önce Focus ve B-MAX modellerinde kullanılan Aktif Şehiriçi Güvenlik Sistemi ile EuroNCAP Advance ödülünü alan Ford, ayrıca Focus modelinde de Sürücü Dikkat Takip Sistemi, Aktif Şehitiçi Güvenlik Sistemi ve Şeritte Kalma Yardımcısı ile bu ödüle layık bulunmuştu. Gerçekleştirilen son testler kapsamında değerlendirilen; Yeni Fiesta modelinde sunulan MyKey ve yine Fiesta ve ayrıca Kuga modellerinde sunulan Acil Durum Destekli SYNC sistemleri ile birlikte Ford, iki EuroNCAP Advance ödülüne daha sahip oldu. Ford’un aldığı toplam 6 EuroNCAP Advance ödülü ile Ford aktif ve pasif güvenlik teknolojilerinin başarılarını tescillendirmiş oldu.

Yeni Kuga ve Yeni Fiesta’ya EuroNCAP’ten 5 yıldız

Ford’un 2013 yılında lanse edilecek modelleri olan yeni Kuga ve yeni Fiesta, ayrıca EuroNCAP’ten 5 yıldız almayı başardılar. Yeni Kuga, genel korumada kompakt sınıf SUV için gelmiş geçmiş ün yüksek not olan yüzde 88’e ulaşırken, yetişkinlerin korunmasında yüzde 94, çocukların korunmasında ise yüzde 86’lık notlar aldı. Yeni Kuga; Acil Durum Destekli SYNC, Aktif Şehiriçi Güvenlik Sistemi ve yan aynadaki bir uyarı ışığıyla sürücünün kör noktasında potansiyel bir tehlike bulunduğunu gösteren Kör Nokta Bilgi Sistemi ile sunuluyor. Diğer taraftan Yeni Fiesta ise EuroNCAP 5 yıldızını genel korumadaki yüzde 83’lük notuyla aldı. Yetişkinlerin korunmasında yüzde 91 ve çocuk korumasında da yüzde 86 başarı derecesine ulaşan Yeni Fiesta, ilk kez MyKey’i sunmasının yanında sınıfında ilk kez Aktif Şehiriçi Güvenliği, Acil Durum Destekli SYNC Sistemi ve iç mekanda ek koruma sağlayan, yüzde 50’sinden fazlası yüksek ve ultra yüksek güçte çelikten üretilmiş bir gövde sunuyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı