Buradasınız
Home > Markalar > Ford > Ford Üretime Son Vereceği İddiasını Yalanladı

Ford Üretime Son Vereceği İddiasını Yalanladı

Ford Mondeo

CARMEDYA.COM – Ford, geçtiğimiz günlerde basında yer alan bazı modellerinin üretimini sonlandıracağı haberlerini yalanladı. Söz konusu haber, İngiliz Sunday Times’da yer almış ve kısa sürede tüm dünyada yankı bulmuştu.

Ford tarafından yapılan açıklamada, Mondeo, Galaxy ve S-MAX modellerinin Avrupa’daki  üretimlerine son verileceği haberi kesin bir dille yalanlandı. ABD’li otomobil üreticisi, Mondeo üretimini durdurmak bir yana, önümüzdeki süreçte aracın yeni versiyonunu geliştirmek için çalıştıklarını duyurdu. Ayrıca modelin iç ve dış güç aktarımlarının güncellenmesinin yanı sıra hibrid versiyonu üzerinde de çalışıldığı belirtildi.

Sunday Times, üretimlerin sona ermesiyle Avrupa’da 24 bin kişinin işinden olacağını iddia etmişti.

Galaxy ve S-MAX modelleri, Kuga ve Connect ile birlikte İspanya’nın Valencia kentindeki fabrikada üretiliyor ve bu fabrikada 3 bin 480 kişi çalışıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı