Buradasınız
Home > Güncel > Ford Otosan’ın Temsilcisi Belli Oldu

Ford Otosan’ın Temsilcisi Belli Oldu

Ford Avrupa’nın düzenlediği “En İyi Ticari Araç Satış Danışmanı” yarışmasında, Ford Otosan’ı temsil edecek Satış Danışmanı, Ereğli’de faaliyet gösteren Azim Otomotiv’den Sezgin Türkoğlu oldu. 9 yıldır Satış Danışmanlığı yapan Türkoğlu, Ford Avrupa’nın Nisan ayında Birmingham’da düzenleyeceği ve tüm ülke birincilerinin katılacağı ön elemede Türkiye’yi temsil edecek. Türkoğlu elemeleri geçtiği takdirde, Mayıs ayında Londra’da yapılacak Avrupa Finali’nde yarışma şansına sahip olacak.

Ford Otosan’dan daha önceki yıllarda yarışmaya katılan satış danışmanlarından üçü,  2004, 2005 ve 2008 yıllarında Ford Avrupa’nın En iyi Satış Danışmanı seçilmişti.

Tourneo Custom sunumuyla kazandı

Satış ve satış sonrası hizmetlerde müşteri memnuniyetine büyük önem veren, satış danışmanlarının Ford teknolojilerini en üst seviyede özümsemesini ve müşterilere verdikleri bilgi ve hizmetlerdeki kaliteyi artırmayı hedefleyen organizasyonun Türkiye ayağına bu yıl 17 Satış Danışmanı katıldı. Zorlu testlerden geçen yarışmacılar, finalde Ford Otosan yöneticilerinden oluşan jüriye 5 dakikalık Tourneo Custom sunumu yaptı. Birinciliği Azim Otomotiv’den Sezgin Türkoğlu kazanırken,  Otokoç Konya’dan Serdar Doğru ikinciliğe, Otokoç Yenibosna’dan İlker Atılgan ise üçüncülüğe layık bulundu.

22 ülke yarışıyor

Ford Avrupa’nın 2004 yılından bu yana düzenlediği organizasyona, 22 ülkeden satış danışmanları katılıyor. Türkiye birincisi Sezgin Türkoğlu da, Nisan ayında İngiltere’nin Birmingham kentinde düzenlenecek elemelerde Ford Otosan’ı temsil edecek. Elemeleri başarıyla geçen üç satış danışmanı 25 Mayıs 2013 tarihinde Londra’da düzenlenecek organizasyonda Ford Avrupa birinciliği için mücadele edecek. Katılımcılar, yarışma sonrasında Wembley Stadyumu’nda UEFA Şampiyonlar Ligi finalini de izleme şansına sahip olacak.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı