Buradasınız
Home > Güncel > Fiorino 70 Bin Sınırını Zorluyor

Fiorino 70 Bin Sınırını Zorluyor

Fiat Fiorino

İlk olarak 3 yıl önce satışa sunulan ve Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasının üretim bantlarından inerek Minicargo projesinin Fiat markalı yüzünü temsil eden Fiat Fiorino, aradan geçen süre zarfında  Türkiye’de 70 bin adetlik satış sınırını zorluyor. 2009 yılında 30 bin adetten fazla satılarak ülkemizin en çok tercih edilen hafif ticari aracı unvanına sahip olan Fiat Fiorino, 2010 yılı Kasım ayı sonu itibariyle ise 21 binden fazla yeni müşterinin tercihi olma başarısını gösterdi. Kısa bir süre önce yenilenerek genetik kardeşlerinden daha üstün niteliklere kavuşan Fiat Fiorino, Cargo, Combimix ve Combi karoser tipleriyle tercih edilebiliyor.

Yeni Fiat Fiorino, öncelikli olarak motor yelpazesine eklenen daha güçlü 1.3 litre hacimli ve 95 HP’lik turbo dizel üniteyle farklılığını belli ediyor. Zira daha fazla performans ve daha ideal yakıt tüketimi dengesi sağlayan değişken türbin geometrisine sahip 1.3 litre 95 HP’lik yeni dizel motor, hem 4.3 lt/100 km’lik müthiş yakıt ekonomisi hem de 113 g/km’lik düşük karbondioksit emisyon salınım değeri gibi ekolojik değerler sunabiliyor. 200 Nm’lik tork değeriyle sınıfında lider bir performans sunan yeni dizel motor, tam yüklü durumlarda her türlü yol koşulunda Yeni Fiat Fiorino’ya daha atak bir sürüşü garanti ediyor. Sadece “Emotion” donanım seviyesinde tercih edilebilen 1.3 litre 95 HP’lik yeni dizel motor, aynı zamanda standart olarak Start&Stop sistemiyle birlikte sunuluyor. Kokpit renkleri tamamen yenilenirken, gri kombinasyonlu yeni iç mekan koltuk döşemeleri ve gösterge panelinde Yeni Fiat Doblo ile uyumlu nitelikte grafiklere sahip değişiklikler ön plana çıkıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı