Buradasınız
Home > Güncel > Fiesta 35 Yaşında

Fiesta 35 Yaşında

Bu yıl 35. yaş gününü kutlayan Fiesta’nın dünya çapındaki toplam üretimi 15 milyon adede  ulaştı.

2009 ve 2010 yıllarında Avrupa’da sınıfının en çok satan aracı olan ve 2011’de de aynı başarıyı gösterme yolunda ilerleyen Fiesta, Ford’un en önemli başarı hikâyelerinden birisi. Fiesta çekici tasarımı, pratikliği, verimliliği ve performansıyla  beklentileri birbirinden farklı müşteri grupları için  çekiciliğini sürdürerek tüm dünyadaki otomobil tutkunlarının kalbindeki özel yerini koruyor.

İlk Ford Fiesta, İspanya’nın Valensiya şehrinde 1976 yılında Ford’un dünyayı saran akaryakıt krizine yönelik sunduğu ekonomik ve pratik bir çözüm olarak pazara sunulurken, dönemin Avrupa’daki ve dünyadaki küçük sınıf otomobil ihtiyacına hızla cevap verdi.

Fiesta; Avrupa’da Valensiya ve Köln şehirlerinde üretiliyor. Fiesta’nın ilk neslinin lansmanından bu yana otuz beş yıl ve altı jenerasyon geride kaldı. Toplamda 15 milyon adet üretildi ancak Fiesta hâlâ her yaştan otomobil kullanıcısı için pratiklik, şıklık ve performans anlamına gelmeye devam ediyor.

Türkiye otomobil pazarında da Ford Fiesta 2009 yılından bugüne B HB segmentinde lider konumda yer alıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı