Buradasınız
Home > Güncel > Fiat’tan Satış Başarısı

Fiat’tan Satış Başarısı

Tofaş Fabrika Üretim

2010 yılında ihracat başarısı, hız kesmeyen ar-ge ve yeni model çalışmalarıyla parlak bir dönemi geride bırakan Tofaş, Fiat markasıyla da ulusal pazarda 110 bin adete yaklaşan binek+hafif ticari araç satışıyla başarısını kanıtladı.

Türkiye’nin 2010 yılında da gözdesi olmayı başaran Fiat’ı başarıya taşıyan ise Tofaş tarafından üretilen Yeni Fiat Doblo, Fiat Fiorino, Fiat Doblo Classic, Fiat Linea ve Fiat Albea Sole/Palio Sole gibi modeller oluşturdu. 12 ay sonunda toplam satışının 94 bin 582 adetini yani satışlarının yaklaşık % 85’ini Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında üretilen modelleriyle gerçekleştiren Fiat, Türkiye’de üretim yapan global markalar arasında da açık ara toplam satışta yerlilik oranıyla yine açık ara zirvede yer alarak önemli bir başarıya imza attı.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı