Buradasınız
Home > Güncel > Fiat’tan Rekor Filo Satışı

Fiat’tan Rekor Filo Satışı

Fiat Linea Multijet

Türk ilaç sektörünün lider firması Abdi İbrahim İlaç Sanayi’de bir kez daha Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında üretilen global yerli modeli Fiat Linea’da karar kılarak, araç filosunu güçlendirdi. Türk otomotiv tarihinde tek seferde son zamanların en büyük filo satışına imza atan Fiat Türkiye, 2078 adet Emotion donanımlı Fiat Linea’yı Abdi İbrahim’e teslim etmeye hazırlanıyor. Tofaş ailesi tarafından gerçekleştirilen en yüksek adetli filo satışına ait 400 adetlik ilk partinin teslimi ise Aralık ayı içinde tamamlanacak.

Fiat Marka Direktörü Okan Baş konuyla ilgili olarak “ Ocak-Kasım aralığında 13 bin adete yakın satış başarısına ulaşan ve kompakt sedan sınıfında başarısını ispat eden Fiat Linea ile her geçen gün pazardaki etkinliğimizi arttırıyoruz. Sadece Türkiye’nin değil dünyanın en önemli ilaç sektörü firmalarından biri olan ve Tofaş gibi ülkemizde üretim yaparak ülke ekonomisine katkıda bulunan Abdi İbrahim’e “Made in Turkey” damgalı Fiat Linea’yı bir kez daha tercih ettikleri için içten teşekkür ediyoruz” açıklamasını yaptı.

Fiat Linea

26 bin 029 TL’den başlayan kampanyalı anahtar teslim satış fiyatıyla dikkat çeken Fiat Linea, ikisi dizel olmak üzere toplam 4 motor seçeneğiyle tercih edilebiliyor. 1.3 litre 90 HP’lik Multijet dizel motor seçeneğinde ise Dualogic otomatik şanzıman isteğe bağlı donanım kapsamında sunuluyor. Actual, Active Plus, Dynamic Plus ve Emotion Plus adı verilen 4 farklı donanım seçeneğiyle tercih edilebilen Fiat Linea, hem İtalyan estetik anlayışını yansıtan tasarımı hem de 4560 mm’lik uzunluk, 1728 mm’lik genişlik ve 1494 mm’lik yükseklik ölçüleriyle de sınıfının her açıdan estetik değerlerini sunabilmesiyle dikkat çekiyor. 500 litrelik bagaj hacmi, arka koltuklarının yatırılmasıyla 870 litreye kadar yükselen Fiat Linea, kalabalık aileler ve uzun yolculuklar için gerekli yükleme alanı sunabiliyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı