Buradasınız
Home > Güncel > Fiat Yatırımları Durdurdu

Fiat Yatırımları Durdurdu

Fiat, geçen yıl 2012 yılı için Avrupa’ya yönelik olarak planlanan 500 milyon euroluk yatırım paketinde kesintiye gidiyor.

15 Haziran’da Madrid’de yaptığı açıklamayla kısıtlamayı duyuran Fiat CEO’su Sergio Marchionne, Avrupa Birliği’nin içinde olduğu ekonomik kriz ve belirsizlik nedeniyle bu kararın alındığını ve yılın ikinci yarısı için beklentilerin değiştiğini duyurdu.

Otomotiv sektörüne yönelik ekonomi haberleriyle tanınan dünyanın saygın yayınlarından Automotive News’in haberine göre, Marchionne kesintinin nedenleri arasında öncelikle Yunanistan’ın içine düştüğü kriz ve Euro Bölgesi’nin bu konudaki çalışmalarının ne getireceğinin belirsizliğini korumasını saydı.

Ortaya çıkan tabloya göre Chrysler Group’un yüzde 58.5 hissesine sahip Fiat Grup, yatırımları durdurma kararıyla birlikte planlananlar haricinde yeni modellerin ikinci yarıda hedeflenen Avrupa’daki tanıtımlarını da ileriki bir tarihe erteledi.

Aynı zamanda Chrysle CEO’su da olan Marchionne’nin çaalarıyla Fiat ve Chrysler arasında, ABD’li otomobil üreticisinin Avrupa’daki satışlarını arttırabilmesi için 2014 yılına kadar onaylanmış bir yatırım paketi bulunuyordu ancak değişen durumla birlikte bu sürenin uzayacağı kesin görünüyor.

Kaynak: Automotivenews.com

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı