Buradasınız
Home > Markalar > Fiat > Fiat Grubu Magneti Marelli’yi satıyor

Fiat Grubu Magneti Marelli’yi satıyor

CARMEDYA.COM – Fiat Chrysler grubu, Magneti Marelli’yi rakip bir firmaya satıyor. Marka 6.2 Milyar Euro bedel ile el değiştirecek. Markanın bu güne kadar aldığı en radikal kararlar arasında bu durum yerini aldı.

6.2 Milyar Euro’ya satıldı

6,2 Milyar € değerinde ki bu anlaşma ile Magneti Maralli lider parça tedarikçilerinden biri olan Calsonic Kansei Corporation’a satıldı. Calsonic Kansei şefi Beda Bolzenius, birleşmiş şirketin CEO’su olarak görev yapacak. Ek olarak Magneti Marelli’nin CEO’su Ermanno Ferrari yeni yönetim kuruluna katılacak. Konu hakkında Bolzenius, “Sektörümüz son yıllarda şiddetli bir değişim geçirdi ve gelecek aşama daha da dinamik olacak” dedi. Bu satış ile Fiat grubu Magneti Marelli ile bağlarını tamamen koparmayacak. Marka buradan parça almaya devam edecek.

Alper Güler
2008 yılından bu yana otomobil yayıncılığı sektörünün her alanında görevlerde bulunan Alper Güler, Türkiye’de dijital otomobil yayıncılığına Otomobil Dünyam çatısı altında başlatmıştır. 2014 yılında Doğan Yayın Holding bünyesinde çalışan Alper Güler, 2017 yılı sonunda bugün Medicon Grup adını alan Carmedya’da görevine devam etmektedir. Bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.
https://www.carmedya.com

    Benzer yazılar

    Yukarı