Buradasınız
Home > Güncel > Fiat Bravo MultiAir Satışa Sunuldu

Fiat Bravo MultiAir Satışa Sunuldu

Fiat tarihinde uçak geliştirme prosesi kullanılarak üretilen ilk model unvanına sahip Fiat Bravo’nun ödüllü MultiAir teknolojili 140 HP’lik benzinli motoruyla donatılan versiyonları, 40 bin 905 TL’den başlayan kampanyalı anahtar teslim satış fiyatıyla Türkiye’de de satışa sunuldu. Fiyat/fayda orantısında daha da geliştirilen donanım paketleriyle dikkat çeken Fiat Bravo’nun MultiAir motorlu versiyonu, Dynamic Plus ve Sports Style adı verilen 2 ekipman seviyesiyle tercih edilebiliyor. Fiat Bravo MultiAir’in Dynamic Plus adı verilen baz donanım versiyonunda EBD destekli ABS, ESP, Hillholder, ön havayastıkları, ön yan havayastıkları, otomatik klima, MP3 ve CD çalarlı müzik sistemi, viraj içini aydınlatan ön sis farları, Blue&Me Sistemi, arka park sensörü, deri direksiyon simidi ve vites topuzu, krom kapı içi kollar ve 16 inçlik jantlar gibi ekipmanlar yer alıyor. Bununla birlikte üst donanım versiyonunda ise diz havayastığını da içeren 7 havayastığı, hız sabitleme sistemi, yağmur sensörü ve Skydome cam tavan sistemi gibi unsurlar isteğe bağlı olarak tercih edilebiliyor.

0-100 km/s hızlanmasını 8.5 saniyede tamamlayan ve 6 ileri manuel şanzımanla donatılan Fiat Bravo MultiAir, 204 km/s’lik maksimum hıza erişebiliyor. 1.4 litre hacimli 140 HP güç ve 230 Nm tork üreten MultiAir motor teknolojisinin kalbinde, doğrudan giriş supapları aracılığıyla (Kısma valfini kullanmadan) havayı kontrol ederek yakıt tüketimini azaltan yeni bir elektrohidrolik supap yönetimi sistemi bulunuyor.  MultiAir teknolojisi, geliştirilmiş yanma kontrolü sayesinde emisyon değerlerini azaltılmasına yardımcı olurken bir yandan da  hem gücü hem de torku artırarak performansı iyileştirmeye yardımcı olmasıyla farklılaşıyor. Yeni MultiAir motor, Fiat’ın aynı zamanda çevreye verdiği önemi bir kez daha kanıtlıyor. Aynı silindir hacminde geleneksel bir benzinli motorla karşılaştırıldığında MultiAir teknolojili motorun, daha fazla güç (%10 kadar) ve tork (%15 kadar) üretirken, bir yandan da önemli ölçüde daha az CO2 (%10 kadar), daha az partikül (%40 kadar) ve daha az NOx (%60 kadar) yayması dikkat çekiyor. 100 km’de ortalama 7.1 litrelik ekonomik yakıt tüketim değeri sunan Fiat Bravo MultiAir, Euro 5 normlarını rahatlıkla karşılayabiliyor.

Dış tasarımında koyu zeminli ön farlar ve krom boyalı ızgara gibi özelliklerle farklılığını ortaya koyan yeni Fiat Bravo’nun kapı kolları ve yan aynaları gövde rengi olarak sunuluyor. Dynamic Plus versiyonunda gri ve bej renginde iki farklı ve yeni döşeme seçeneğine yer verilirken, Sports Style seçeğinde ise Spor Kırmızı ve Spor Mavi alternatifleri bulunuyor. Ön konsolda ise bu yeni seçeneklere uyumlu karbon kaplama imkanı da sunuluyor. Şık ve dinamik çizgileriyle dikkat çekmesinin yanı sıra sınıfının en estetik tasarımlı otomobillerinin arasında yer alan Fiat Bravo, eğimli ön camı, damla biçimli farları, geniş ağızlı ızgarası ve sportif arka tasarım hatlarıyla göz alıcı bir görünüm sunuyor. Fiat Bravo, 4.34 metrelik uzunluğu, 1.79 metrelik genişliği ve 2.60 metrelik aks mesafesiyle kabin içinde 5 kişi için geniş bir yaşam alanı sunabiliyor. 400 litrelik bagaj hacmiyle de dikkat çeken Fiat Bravo’nun arka koltukları yatırıldığında 1175 litrelik yükleme alanı elde edilebiliyor. Euro NCAP’ten yolcu ve araç güvenliğinde 5 yıldız, çocuk güvenliğinden ise 3 yıldız almayı başarabilen Fiat Bravo, hem aktif hem de pasif güvenlik sistemleriyle yolcularını maksimum korumayı başaran modellerin başında yer alıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı