Buradasınız
Home > Güncel > FIA ETCR Sanal Kamyon Yarışlarında heyecan devam ediyor

FIA ETCR Sanal Kamyon Yarışlarında heyecan devam ediyor

CARMEDYA.COM – FIA ETCR Kamyon yarışlarının ertelenmesinin ardından yarış heyecanı sanal ortama taşındı.

29-30 Ağustos’ta Çekya Most pistinde başlayacak gerçek yarışlar öncesinde 2020 sezonunu bekleyen yarışçılar ve yarış severler sanal kamyon yarışlarına büyük ilgi gösteriyor. Yarış serisinin 5.si geçen hafta sonu Most,Çekya’da gerçekleşti.

Goodyear’ın resmi partneri olduğu yarış 24 Mayıs’ta Hungaroring pistinde başlamıştı. Geçen Pazar heyecanın Çekya Most pistinde 5. yarışla devam ettiği FIA ETCR Sanal Kamyon yarışları ilgili olarak Goodyear Avrupa Ticari Pazarlama Direktörü Maciej Szymanski “İnovasyon ve teknoloji şirketi ve FIA Avrupa Kamyon Yarışları’nın resmi partneri olarak, sanal ortama taşınan yarışlar için büyük heyecan duyuyoruz. Ağustos ayında Çekya’nın Most pistinde başlayacak FIA Avrupa Kamyon Yarışı Şampiyonası için tüm hazırlıklarımızı tamamladık.” diye konuştu.

FIA ETCR Sanal Kamyon Yarışları, ETRC sosyal medya kanalları üzerinden canlı yayınlanıyor. Resmi bir Pist Görevlisi tarafından izlenen ve yönetilen sanal yarışlar, uzmanların yorumlarını içeriyor.

Sanal yarış heyacanı 19 Temmuz’da Belçika Zolder pistinde gerçekleşecek bir sonraki yarışla sürecek.

ETRC Sanal Yarış Takvimi

 1. Pazar, 24 Mayıs 2020 Hungaroring
 2. Pazar, 07 Haziran 2020 Misano
 3. Pazar, 21 Haziran 2020 Slovakia Ring
 4. Pazar, 28 Haziran 2020 Nürburgring
 5. Pazar, 05 Temmuz 2020 Most
 6. Pazar, 19 Temmuz 2020 Zolder
 7. Pazar, 02 Ağustos 2020 Le Mans
 8. Pazar, 16 Ağustos 2020 Jarama
Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

  Benzer yazılar

  Yukarı