Buradasınız
Home > Güncel > Ferrari’den Tek Örnek Güzellik

Ferrari’den Tek Örnek Güzellik

CARMEDYA.COM – Zaten çok zengin müşterilere hitap eden markalardan olan Ferrari arada sırada daha da üst seviye siparişlerle ilgileniyor. 458 Speciale temelleri üzerine geliştirilen tek örnek 458 MM de bu araçlara verilecek örneklerden birisi.

Dışarıdan bakıldığında temellerini paylaştığı araçla sadece yan aynalarını paylaştığı söylenebilecek otomobilin farları 488 GTB’ye göndermeler yaparken siyah A sütunları ve arkaya doğru alçalan tavan çizgisi Lotus Evora’yı andırıyor. Agresif bir ön tampona sahip olan 458 MM’in yan bölümünde, farklı noktalara alınan hava girişleri dikkat çekiyor.

Motor kaputunda bulunan hava çıkışları kısaltılıp genişletilirken stoplarda LED teknolojisi kullanılmış. Sportif duran arka tamponda farklı şekillendirilmiş bir difüzör ve Formula 1 otomobillerinde görmeye alıştığımız merkezi sis lambası kullanılmış.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı