Buradasınız
Home > Güncel > Ferrari FF’e Türkiye’den Talip Var

Ferrari FF’e Türkiye’den Talip Var

İtalyan lüks spor otomobil üreticisi Ferrari’nin tarihindeki ilk dört tekerlekten çekişli süper spor modeli Ferrari FF’in global resmi tanıtımı 2011 Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirildi.

2011 yılının yaz aylarında itibaren ülkemizde de yaklaşık 500 bin Euro’dan başlayan anahtar teslim satış fiyatıyla boy gösterecek Ferrari FF’e Türkiye’den de ilk sipariş geldi. Tofaş çatısı altında yer alan FerMas tarafından Türkiye’de lüks spor otomobil müşterilerinin beğenisine sunulacak olan Ferrari FF, 660 HP güç üreten V12 motoru ve 3.7 saniyede tamamladığı 0-100 km/s hızlanmasıyla dikkat çekiyor.

Ferrari FF, çift kavramalı F1 tipi şanzımanıyla da gerçek bir sürüş deneyimi sunmayı hedefliyor. 335 km/s’lik son hıza erişebilen Ferrari FF’in radikal tasarımı ve agresif motor özellikleri kadar elbette en önemli özelliğini patenti Ferrari’ye ait olan dört tekerlekten çekiş sistemi oluşturuyor. Ferrari’nin 4RM (Dört tekerlekten çekiş) mekanizması, geleneksel bir dört tekerlekli çekiş sistemine göre yüzde 50 daha hafif olması sayesinde kusursuz bir ağırlık dağıtımını mümkün hale getiriyor. Pininfarina tarafından tasarlanan Ferrari FF, hem radikal ön tasarımı hem de benzersiz arka hatlarıyla Ferrari’nin gelmiş geçmiş tüm modellerinden ayrılmasıyla da farkını ilk bakışta ortaya koyuyor. 

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı