Buradasınız
Home > Güncel > Ferrari FF İçin Michelin’i Seçti

Ferrari FF İçin Michelin’i Seçti

İtalyan spor otomobil üreticisi Ferrari, geçmişteki ortaklıkların başarısından sonra, dört tekerlekten çekişli yeni modeli FF’in lastik imalatçılarından biri olarak Michelin’i seçti. Ferrari FF 4×4’e seri üretim lastiği olarak Michelin Pilot Super Sport yaz lastikleri takılacak. 2011 yılının başından beri pazarlanan bu lastik, yarış pistlerinin en hızlı lastiği unvanını taşıyor. Michelin Pilot Super Sport’a verilen görev basitçe; “Zorlu koşullarda bile en yüksek güvenlik sağlarken sürüş keyfinin artırılması” olarak tanımlanabilir.

Teknolojik gelişmeler için tasarlanan Michelin Pilot Super Sport’un potansiyeli, Fransız lastik üreticisinin Le Mans 24 Saat’te birbiri ardına 13 zafer elde etmesini sağlamıştı. Yarış pistlerinden elde edilen bu deneyim, yüksek sürüş heyecanı arayan kullanıcıların azami seviyede yararlanması için Michelin Pilot Super Sport’a aktarılmış.

Michelin, çok uzun kilometre ömrü sağlarken yol tutuş ve frenlemenin geliştirilmesi, en zorlu koşullarda bile güvenliğin daha da yükseltilmesi için üç teknolojiyi birleştiriyor. Bu teknolojilerden ikisi doğrudan Le Mans 24 Saat’te kullanılan lastiklerden elde edildi. Bu üç bileşen Twaron kuşak, çift bileşenli sırt deseni ve Değişken Temas Yüzeyi 2.0…

Ferrari FF’te ön ve arka lastikler farklı ebatlara sahip: Önde 245/35 ZR20 ve arkada 295/45 ZR20.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı