Buradasınız
Home > Güncel > Ferrari 488 GTB de Güçlendirildi

Ferrari 488 GTB de Güçlendirildi

CARMEDYA.COM – Ferrari’nin ödüllü motoruna sahip 488 GTB için beklenen NOVITEC ROSSO modifikasyonu sonunda tanıtıldı. Turbo beslemeler sayesinde daha kolay bir şekilde elde edilen ek gücün yanında dikkat çekici bir gövde kiti de donanıma eklenmiş.

Karbon fiber aerodinamik kitinde ön tampon altına eklenen çift katlı splitter, hava girişlerine sahip yan etekler ve sabit spoiler bulunan otomobilin gövdesi üzerinde karbon fiber süslemelere de yer verilmiş. 21 ve 22 inç çaplı jant seçenekleri bulunan aracın stop lambaları karartılırken süspansiyon sistemi 40 mm alçaltılmış.

Otomobilin sahip olduğu çift turbo beslemeli, 3.9 litre hacimli v8 motor artık 772 beygir güç, 892 Nm tork üretebiliyor. 0’dan 100 km/s sürate ulaşma süresi 2.8 saniye olan aracın maksimum sürati 342 km/s.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı