Buradasınız
Home > Güncel > F1’e Red Bull Damgası

F1’e Red Bull Damgası

F1_Vettel_Brezilya_2010

Formula 1’de sezonun sona ermesine bir yarış kala gerçekleşen Brezilya Grand Prix’sini kazanan isim Sebastian Vettel oldu. Red Bull takımı ise şampiyonluğunu erken ilan etti.

Brezilya’nın Sao Paulo kentindeki Interlagos Pisti’nde  yapılan sezonun 18. yarışında Red Bull pilotu Vettel kazanmasına rağmen şampiyonun belli olması son yarışa kaldı. Vettel kendi henüz olamasa da elde ettiği zaferle takımına Markalar Şampiyonuğu’nu getirmeyi başardı.

Toplam uzunluğu 4 bin 309 metre uolan pistte, 71 tur üzerinden koşulan yarışa ikinci sırada başlamasına rağmen en hızlı tur zamanlarına imza atan Vettel liderliği alarak, yarışın sonuna kadar ilk sıradaki yerini korudu ve 1 saat 33 dakika 11.803 saniyelik derecesiyle kazanmayı bildi. Vettel bu yarışla birlikte seozn içindeki 4. zaferini elde etmiş oldu. Sıralama turlarında en hızlı zamanı elde ederek yarışa pol pozisyonda başlayan ve tüm dikkatleri üzerine çeken Williams-Cosworth’ün Alman pilotu Nico Hulkenberg ise tecrübesizliğinin kurbanı oldu ve ancak sekizinci sırada yarışı tamamlayabildi.

Vettel’in ardından yarışa üçüncü sırada başlayan takım arkadaşı Mark Webber ikinci olurken, şampiyonluk yarışının favorilerinden Fernando Alonso ise beşinci sırada başladığı yarışın sonunda podyuma üçüncü sırada çıktı.

Hamilton’ın dördüncü olduğu yarışı beşinci sırada tamamlayan pilot ise takım arkadaşı Jenson Button oldu.

Bu sezon bekleneni veremese de giderek artan performansıyla dikkat çeken Michael Schumacher ise yedinci sırada yarışı tamamlamayı başardı.

[table id=49 /]

[table id=50 /]

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı