Buradasınız
Home > Güncel > Eyüp Lojistik’in Tercihi Mercedes Axor

Eyüp Lojistik’in Tercihi Mercedes Axor

Türkiye’nin en önemli ve sıradışı lojistik firmalarından biri olan Eyüp Lojistik tercihini Axor 1840 LS Euro 5 çekicilerden yana kullandı ve filosunu 101 adet Mercedes-Benz araç ile güçlendirdi. Eyüp Lojistik, yeni teslim aldığı 101 adet 1840 çekici ile araç parkındaki Mercedes-Benz araç sayısını 200 adedin üzerine çıkardı.

İstanbul’ da düzenlenen teslimat törenine, Eyüp Lojistik’in Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık ve Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Karahan  katıldılar. Mercedes-Benz Türk A.Ş. adına ise Pazarlama ve Satış Direktörü Süer Sülün, Kamyon Pazarlama ve Satış Müdürü Bahadır Özbayır, Kamyon Pazarlama ve Satış Kısım Müdürü Burak Tarım, Büyük Müşteri Danışmanı Mehmet Sancakoğlu , Mercedes-Benz Bayii Koluman Antep adına ise Kaan Saltık, Genel Müdür Merter Çankaya ve Satış Müdürü Devrim Bayhan katıldılar.

Teslim töreninde konuşan Eyüp Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, “Daha önce aldığımız Mercedes-Benz çekicilerden memnun kaldık ve bu nedenle filomuzu101 yeni Mercedes-Benz çekici ile güçlendirdik. Mercedes-Benz çekicileri, bu araçların düşük yakıt tüketimi, düşük bakım – işletme masrafları ve arıza oranı, ağır yol koşullarına dayanıklılığı, yaygın servis ağı ve yüksek ikinci el değeri, powershift özelliği bir başka ifadeyle otomatik şanzıman olması nedeniyle tercih ettik. Yaptığımız testlerde otomatik şanzıman araçların düşük yakıt tüketimi ve işletme performansından çok memnun kaldık. Mercedes-Benz çekiciler Türkiye koşulları için mükemmel özelliklere sahip. Bu araçların satışını yapan ekip de mükemmel olunca bize de bu araçları alıp işletmek kalıyor.” dedi.

Mercedes-Benz Türk Pazarlama ve Satış Direktörü Süer Sülün, Mercedes-Benz Türk’ün kamyonda yıllardan beri sürdürmekte olduğu tartışmasız liderliğinin bu satışla daha da güçlendiğini, Euro5 normunda üretilen Mercedes-Benz kamyonların nakliye sektöründeki büyük filoların tercihi olmaya devam ettiğini vurguladı.

Mercedes-Benz Türk Kamyon Pazarlama ve Satış Müdürü Bahadır Özbayır ise “Eyüp Lojistik’e teslim ettiğimiz 101 adet Euro 5 çevre normlarına uygun Axor çekici ile işbirliğimizi sürdürmekten ve bu şekilde kendilerinin başarılarına katkıda bulunmaktan  büyük mutluluk duyuyoruz.” şeklinde konuştu.

1936 yılında kurulan Gaziantep merkezli Eyüp Lojistik, günümüzde 56 ülkeye tamamen kendi araçlarından oluşan filosuyla taşıma yapıyor. 100 kg dan 10 tona kadar Avrupa’ya parsiyel taşımacılığı yapan Eyüp Lojistik,  tüm Türkiye’den Avrupa ve Rusya bölgesine tenteli ihracat taşımacılığı, tüm Avrupa  ülkelerinden  ve Rusya bölgesinden Türkiye’ye ithalat taşımacılığı, Avrupa bölgesinden Irak, İran ve Türk Cumhuriyetleri’ne transit taşıma yapıyor. Gaziantep’te antrepo, İstanbul’da depolama hizmeti veren Eyüp Lojistik, 3 günde Türkiye’den Almanya’ya ekspres yük taşıması ve İskandinav ülkelerinden Irak’a direkt taşıma gerçekleştiriyor.

Yenilenen  Axor kamyonlar, ön ızgara tasarımındaki değişiklik ile kamyonun amiral gemisi Actros ile aynı çizgilere sahip. Araçların iç tasarımında ise gösterge paneline eklenen ilave fonksiyonlar ve kullanılan yeni panel malzemesi ile yepyeni bir sürücü konsolu sunuluyor. Gösterge paneli, radyoyu ve araç menüsünü kontrol etme özellikleri ile Mercedes-Benz binek otomobillerini andıran yeni çok fonksiyonlu direksiyon ile de uyum sağlıyor. Yol araçlarında ilave olarak sunulan Bluetooth özellikli radyo ile sürücü, direksiyon üzerindeki tuşlar aracılığıyla cep telefonunu yönetme imkanına kavuşuyor. Yine yol araçlarında standart donanıma eklenen yeni anahtar tasarımıyla birlikte sunulan uzaktan kumandalı merkezi kilit ile sürücüsüne ilave kolaylık sağlıyor.

Mercedes-Benz Türk, hem çevre dostu, hem de yakıt tüketiminde avantajlı araçları ile en çok tercih edilen marka olmaya devam ediyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı