Buradasınız
Home > Güncel > Eyüp Lojistik’e Filozof Desteği

Eyüp Lojistik’e Filozof Desteği

Eyüp Lojistik / Castrol

Taşımacılık sektörünün tanınmış kuruluşlarından Eyüp Lojistik, “Filozof – Akılcı Filo Yönetim Sistemi” sayesinde hizmet kalitesini ve karlılığını arttırmayı başardı. Eyüp Lojistik, 2004 yılında 40 araçlık filoyla hizmet verirken, Castrol’le yaptığı işbirliği sayesinde birkaç yıl içinde filosunu 220 araca çıkarmayı başardı.

Ağustos ayında Mercedes’ten aldığı 100 yeni aracı da filosuna ekleyen Eyüp Lojistik, Filozof kapsamında tüm araçlarını takip sistemine aldı. Aynı zamanda araçlardan sağlanacak Can-Bus bilgileri ile de filonun yakıt giderlerini ve sürücü performanslarını online olarak takip etmeye başladı.

Firmanın başarı sırrını “müşterilerine, taşınacak yükün cinsine ve yerine göre çözüm önerileri sunmak” olarak ifade eden Eyüp Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, Castrol’le işbirliği çerçevesinde araç takip sistemine geçildiğini, sürücülerinin de Filozof kapsamındaki “Emniyetli ve Ekonomik Sürüş Simülatörü” eğitimlerini almaya başladıklarını söyledi.

Müşterilerinin zaman sorununu çözmek amacıyla hizmette kaliteye yatırım yaptıklarını söyleyen Eyüp Bartık, “Filozof / Akılcı Filo Yönetim Sistemi” ile filomuzdaki araçlara araç takip sistemleri taktık; aracımızın nerede ne yapmakta olduğunu, hangi hızla hareket ettiğini anbenan izleyebiliyoruz. Şoförlerimizin aldıkları ekonomik ve emniyetli sürüş eğitimleri sayesinde ciddi bir tasarruf sağladık” şeklinde konuştu.

MALİYETLER DÜŞTÜ, FİLO BÜYÜDÜ

Bu sayede birkaç yıl içinde önemli araç yatırımları gerçekleştirdiklerini vurgulayan Bartık, ağustos ayında ilave 100 çekici yatırımıyla filo büyüklüğü açısından Türkiye’nin ilk 5 firması arasında yer almayı hedeflediklerini belirtti.

Simülatör eğitimlerinin sürücülerin davranışlarında çok olumlu değişiklikler yarattığına dikkati çeken Bartık, “ Biz şoförlerimize, daha önce de, muhtelif araç sürüş eğitimleri aldırmıştık. Fakat ezber bilgilerin şoförlerin davranışlarını çok değiştirmediğini gördük.Castrol’un bizlere sunduğu simülatörlü sürüş eğitiminin, şoförlerin hatalı sürüşlerini görerek ve anlayarak değiştirmesini sağladığını fark ettik. Emniyetli ve Ekonomik Sürüş Simülatörü, şoförlerimizin yakıt tasarrufuna yönelik, çok büyük ilerleme kaydetmelerini sağlıyor. Emniyetli ve Ekonomik Sürüş Simülatörü’nü kullanmaya devam edeceğiz ve tüm şoförlere de tavsiye ediyoruz” şeklinde konuştu.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı