Buradasınız
Home > Euro NCAP > Euro NCAP’ten Jeep Compass’a Tam Not

Euro NCAP’ten Jeep Compass’a Tam Not

Jeep Compass

CARMEDYA.COM – Jeep‘in yeni Compass modeli, Euro NCAP tarafından düzenlenen testlerden tam not olan 5 yıldızı aldı. 70’in üzerinde aktif ve pasif güvenlik donanımı ve yüksek burulma direncine sahip güvenlik kafesi, Compass’ın beş yıldıza ulaşmasında rol oynadı.

Güvenlik odaklık geliştirilen Compass, yetişkin ve çocuk koruması, yaya koruma ve sürüş destek sistemleri kategorilerinden başarılı puanlar elde etti. Jeep Compass‘ta, radar tabanlı Çarpışma Uyarı Sistemi, Şerit Değiştirme İkaz Sistemi, Kör Nokta Uyarı Sistemi, Arka Trafik Tespiti Sistemi, kendi kendine frenlemeye de imkân veren Adaptif Hız Sabitleyicisi ve gelişmiş devrilme önleyici teknolojisiyle donatılan Elektronik Stabilite Programı gibi yüksek güvenlik donanımlarına yer veriliyor.

Ek olarak, altı hava yastığı (sürücü ve ön yolcu için ön hava yastıkları, tüm sıralar için yan perde hava yastıkları ve ön koltuklar için yan hava yastıkları) ile ERM (elektronik devrilme azaltma) özellikli ESC (elektronik stabilite kontrolü) gibi özellikler de güvenlik donanımı listesinde yer alıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı