Buradasınız
Home > Güncel > Eskiyen Farları Yeniden Canlandırın

Eskiyen Farları Yeniden Canlandırın

KBT Kimya, Japonya menşeili, Malezya üretimli çevre dostu ürünleriyle hem ekonomiye hem doğaya katkıda bulunuyor. KristalBond ile ısı yalıtımında enerji tasarrufu sağlayan KBT Kimya, otomotiv sektörüne de iki ürünüyle girdi: “Crystalite” ve “Restorlite”. Kolayca uygulanabilen bu yenilikçi ürünler sayesinde, eskiyip matlaşan araba farları yepyeni bir görünüme kavuşup, isteğe göre renklendirilebiliyor.

Yapılan araştırmalara göre; ortalama olarak yollarda olan 10 arabadan 7’sinin farları, görüşü olumsuz olarak etkileyecek kadar kirlenmiş veya sararmış durumda. Bu farların ya yenisi ile değiştirilmesi ya da profesyonel olarak temizlenmesi gerekiyor. Far bakım solüsyonu olan Restorlite, sıvı cam teknolojisi ile farları yenileyip koruma altına alıyor. Yıpranmış farlar Restorlite sayesinde, 20 dakika içinde farlar yepyeni, parlak bir görünüme sahip oluyor.

Japon nano-sıvı cam teknolojisine sahip Restorlite ile cam gibi olan polikarbonat farlar, daha iyi ışık geçişi sağlıyor. Restorlite uygulamasından sonra özeliğini yitirmiş yüzey parlaklığını geri kazanıyor, RestorGlass ile de koruma altına alınarak oksidasyon olasılığı azalıyor.

Restorlite, “dünyamızı yeşillendirin” sosyal sorumluluk kampanyasına da hizmet eden bir ürün. Restorlite ile; sararmış ve matlaşmış farlar tekrar kullanılır, yeni far üretiminden dolayı oluşan enerjiden tasarruf ediliyor, farlar geri dönüştürülebiliyor.

Eskiyip matlaşan farlarda ışık geçirgenliği yüzde 50 gibi düşük bir seviyeye inebiliyor. Özellikle gece sürüşlerinde limitli olan görüş, iyi aydınlatmayan farlar nedeniyle kazalara yol açabiliyor. Restorlite ile yenilenen farlar gece sürüşlerindeki görüşü artırarak kazaların önüne geçiyor.

Farlarınızı hem renklendirin hem koruyun

Uygulandığı polikarbonat farın yüzeyinde cam bir katman oluşturan Crystalite, aynı Restorlite sisteminde olduğu gibi sıvı cam özelliğiyle farın yüzeyindeki oyuk ve delikleri de dolduruyor. Böylece, far yüzeyi pürüzsüz camsı bir yapıya dönüşerek düzgün ışık geçişi sağlanıyor. Polikarbonatı kristale dönüştüren Crystalite, ışık geçişini artırarak, araç farlarına kristal berraklık kazandırıyor.  Aynı zamanda farları koruyucu bir katman olarak da görev yapan ürün, uygulandığı farların çizilme ve ısı dayanımını da artırıyor.

Crystalite, farklı renk seçenekleri ile modifiye tutkunlarına arabasını kişiselleştirme imkanı da yaratıyor. Arabasının gövdesi ile uyumlu far isteyenler, açık-koyu yeşil, açık-koyu mavi, violet, pembe ve siyah renklerinden birini seçerek uygulayabiliyor. Crystalite ile far rengini istendiği anda stile ve tercihe bağlı olarak değiştirmek mümkün. Farın renklendirilmesi, gece yakıldığında ışığın rengini veya şiddetini değiştirmiyor.

Farları yenilediği gibi çarpıcı bir efekt etkisi de yaratan Crystalite, 30 dakika gibi kısa bir sürede ve pratik bir şekilde uygulanabiliyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı