Buradasınız
Home > Güncel > Eskişehir Valiliği’ne Güvenli Sürüş Eğitimi

Eskişehir Valiliği’ne Güvenli Sürüş Eğitimi

Volkan Işık Akademi’nin deneyimli eğitmenleri tarafından sürüş tekniklerinin en ince detaylarının teorik ve uygulamalı olarak anlatıldığı eğitimlerin sonuncusu 8 Nisan’da Eskişehir Valiliği personelinin katılımıyla gerçekleştirildi. İl Özel İdare Genel Sekreteri, Vali Özel Kalemi, İl Özel İdare ve Kaymakamlık Memur Personeli, İl Özel İdare Makam Şoförü, Vali Korumaları gibi üst düzey yönetici ve personelinden oluşan 12 katılımcıya, başarılı geçen eğitimin sonunda “Güvenli Sürüş Eğitimi Sertifikası” verildi.

Sürücülerin güvenli otomobil kullanma konusunda bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi, can ve mal kayıplarının azaltılması, trafikte diğer unsurların güvenliğinin arttırılması, sürücünün güvenliğinin arttırılması amacıyla düzenlenen eğitimler teorik ve pratik olmak üzere iki bölümde ele alındı.

Teorik bölümde, hızın tanımı, doğru oturma pozisyonu, direksiyonu doğru tutuş ve çevirme prensibi, aktif ve pasif güvenlik önlemleri, takip mesafesi, fren mesafesi, ABS’li ve ABS’siz araçlarla fren teknikleri, viraj dönüşleri ve ağırlık transferleri ana başlıkları altında katılımcılara aktarıldı. Pratik bölümde ise çift şerit değiştirme, acil duruş freni, traksiyon (önden ve arkadan kayma) ve engel aşma (geyik testi) istasyonları gerçekleştirildi.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı