Buradasınız
Home > Güncel > ESHOT ve LASDER Protokol İmzaladı

ESHOT ve LASDER Protokol İmzaladı

İzmir Büyükşehir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğü,  Ömrünü Tamamlamış Lastikler (ÖTL) konusunda bir ilki başararak,elinde bulunan “Ömrünü Tamamlamış Lastikler”i , ilgili Yönetmeliğe uygun olarak  yetkilendirilmiş kuruluş olan Lastik Sanayicileri Derneği’ne (LASDER) vermek üzere protokol imzaladı.

İzmir ESHOT Genel Müdürlüğü ÖTL’lerin geri kazandırılması ile ilgili önce hukuki görüş alarak İzmir Büyükşehir Belediyesi Meclisinden gerekli kararı oy birliği ile  çıkarttı. Bu kararı takiben  ESHOT ile LASDER   20.01.2011 tarihinde bir protokol imzaladı.  ESHOT Genel Müdür Yardımcısı Tufan EKER ve Araç Bakım Onarım Daire Başkanı Osman ORMAN ile LASDER İktisadi İşlertmesi Genel Müdürü Bahadır ÜNSAL ve Lojistik Müdürü Erdoğan ŞAHİN’in  katılımıyla Protokol’ün  imza töreni İzmir’de  gerçekleştirildi.

Törende konuşan ESHOT Araç Onarım Daire Başkanı Osman Orman “ÖTL’lerin geri kazandırılması konusunda bu sektörde İzmir olarak bir ilke imza atmaktan ve yönetmeliğin gereğini yerine getirmekten gurur duyuyoruz” dedi. Lasder İktisadi İşletmesi Genel Müdürü Bahadır Ünsal ise Kamu kurum ve kuruşlarının ellerinde bulundukları ÖTL’lerin geri kazandırılması konusunda farklı uygulamalar yapılmasına ve bunun sektörde bazı ikilemlere yol açtığına dikkat çekerek, “ İzmir Belediyesi ESHOT Genel Müdürlüğünü ÖTL’leri bu protokolle LASDER’e vererek, LASDER’in kontrolünde geri kazandırma  konusundaki hassas ve  çevreci kararından dolayı kutlarım” dedi…

Kısaca LASDER:

BRISA, CONTINENTAL, GOODYEAR, MICHELIN VE PIRELLI Ömrünü Tamamlamış Lastikler’in üyelerinin Türkiye çapında örgütlenmiş satıcılarından, servis sağlayıcı, tamirci ve benzer organizasyonlardan toplatılması, taşıtılması ve uygun yöntemlerle geri kazandırılması amacı ile bir araya gelerek 2007 yılının Nisan ayında Lastik Sanayicileri Derneği LASDER’i kurmuşlardır. 2008-2010 yıllarında BAYTUR, ÇELİK MOTOR, İNCİTAŞ ve ANLAŞ’ın katılımı ile derneğin üye sayısı dokuza çıkmıştır. Çevre ve Orman Bakanlığı ile ortak projeler yürüten LASDER ÖTL’leri geri kazandırmak amacıyla çalışmaktadır. LASDER’in ÖTL konusunda lastik üreticilerini, bayi çalışanlarını ve kamuouyunu bilinçlendirme çalışmaları kesintisiz olarak devam etmektedir.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı