Buradasınız
Home > Güncel > Erzincan Yine Otokar Dedi

Erzincan Yine Otokar Dedi

Otokar’ın en çok tercih edilen otobüsü SULTAN, SS23 No’lu Erzincan Kentiçi Ulaşım Kooperatifi bünyesinde toplu taşımacılıkta kullanılacak. Çağdaş ve modern yolculuk sunması nedeniyle büyük beğeni toplayan 5 adet Otokar Sultan Maxi City, törenle teslim edildi. Törene Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır, Erzincan Şöforler Odası Başkanı Bedir Limon, SS23 No’lu Erzincan Kentiçi Ulaşım Kooperatifi Başkanı Mehmet Albayrak, Otokar Bölge Satış Yöneticisi Erol Mertan ve Otokar yetkili satıcısı Atalay Otomotiv’den Ali Rıza Atalay katıldı.

Erzincan Belediyesi iki yıl önce yeni toplu taşıma sistemini devreye almış, Otokar, yeni yapılanma çerçevesinde Erzincan’a 55 adet Sultan City ve 5 adet Doruk LE teslim etmişti. Otobüslerden memnun kalan Erzincan esnafı, yeni alım için yine Otokar’ı tercih etti.

Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır, hizmete soktukları yeni toplu taşıma sisteminin başarılı bir şekilde hizmet verdiğini ve yeni alınan Sultan otobüslerinin engelli taşımacılığına uygun yapısına dikkat çekerek “Bütün hizmetlerimizde mutlaka yurttaşlarımızın bütün farklılıkları ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak ele alınıyor. Bugün alınan otobüslerin tamamı aynı zamanda engelli yurttaşlarımızın gönül rahatlığıyla istifade edebilecekleri tasarıma ve konfora sahiptir. Bir kez daha kentimize, hemşerilerimize yürekten hayırlı olsun.” diye konuştu. Erzincan Şöforler Odası Başkanı Bedir Limon, engelli taşımacılığa uygun küçük otobüslerin Erzincan’a hayırlı olmasını diledi. SS23 No’lu Erzincan Kentiçi Ulaşım Kooperatifi Başkanı Mehmet Albayrak yaptığı konuşmada Otokar araçları ile halka en iyi hizmeti sunuyor olmaktan duydukları memnuniyeti belirtti.

Otokar araçlarının bugün Türkiye’nin en çok tercih edilen otobüsleri olduğunu belirten Otokar Bölge Satış Yöneticisi Erol Mertan, “Otokar olarak geniş ürün yelpazemiz sayesinde en uygun toplu taşıma çözümlerini sunuyoruz. Erzincan esnafının yeni araç alımında yine Otokar’ı tercih etmesi bizim için çok gurur verici. Türk mühendisi, Türk işçisi tarafından tasarlanmış ve üretilmiş yeni araçların Erzincan halkına hayırlı olmasını temenni ediyoruz.” diye konuştu.

Otokar SULTAN MAXI CITY hakkında

Otokar’ın şehiriçi toplu taşımacılık için özel olarak geliştirdiği Sultan Maxi City dayanıklılığı, düşük işletme maliyetleri, çevreci motoru dikkat çekiyor. Sultan Maxi City, düz arka zemini, arka alçalma özelliği ve engelli rampası ile engelli yolcu taşımacılığına da imkan sağlıyor.  Geniş iç hacmi, yüksek tavanı, büyük camları ve rahat koltukları ile konforlu bir yolculuk sunarken tam kuru havalı ABS  fren sistemi ve disk frenleri ile de güvenlikten ödün vermiyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı