Buradasınız
Home > Güncel > En Küçük Elektrikli Otomobil

En Küçük Elektrikli Otomobil

Audi, geleceğin teknolojisi elektrikli otomobiller için yaptığı araştırmaların sonuçlarını sergilemek için bu kez dünyanın en ünlü oyuncak fuarını seçti. Alman üretici, bu yıl 62’ncisi düzenlenen Uluslararası Nuremberg Oyuncak Fuarı’na özel elektrikli oyuncak otomobil üretti. Audi’nin elektrikli araç çalışması e-tron’un minyatür örneği olan Auto Union Type-C, sadece 2.3 metre uzunluğunda.

1,5 HP’lik motorla 40 Nm Tork

Çocukların veya boyları 1.80 metrenin altında yetişkinlerin binebileceği otomobil, lityum-iyon pil kullanıyor. 1.5 beygir gücündeki motoru, 40 Nm’lik tork üretiyor. Evdeki prizlerde 2 saatlik şarjla 25 kilometre boyunca yol yapabilen Auto Union Type-C, saatte 30 km maksimum hıza çıkabiliyor. Koleksiyonerler için özel olarak sınırlı sayıda üretilen bu oyuncak otomobil, 15 bin euro fiyatla satılıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı