Buradasınız
Home > Güncel > En Güçlü A1 Türkiye’de

En Güçlü A1 Türkiye’de

Doğuş Otomotiv-Audi, 2010 Paris Uluslararası Otomobil Fuarı’nda lansmanı yapıldıktan sonra dünyada büyük beğeni toplayan Audi A1 1.4 TFSI,185 hp modelini, Türkiye’de 31 bin 360 Euro’dan satışa sunacağını açıkladı. Audi’nin kompakt sınıftaki yıldızı A1’in en güçlü modeli olan 1.4 TFSI 185 hp, özellikle performansı, verimli yakıt tüketimi ve çevreci motoruyla öne çıkıyor. Dinamizm ve sürüş kalitesinin de göz doldurduğu araç, süper şarj ve ikiz turbo şarj motorunu buluşturan kombinasyonuyla da sportif sürüşü garanti ediyor.

Güçlü motorları çevreyi de unutmuyor!

Audi A1 1,4 TFSI’ın 185 hp güç üreten ikiz turbo şarjlı motoru, yakıt verimliliği ile de çığır açıyor. 100 kilometrede ortalama 5.9 litre yakıt tüketiyor ve sadece 139g/km’lik karbon emisyon değerine sahip. Audi A1’in en büyük özelliği de iki motor versiyonunu buluşturması. Gücü, yüksek hızlarda bile kendini hissettiriyor. 1.500 rpm’de devreye giren süper şarj, 2.400 rpm’de devreden çıkıyor. 3.500 rpm’de de bu kez turbo şarj devreye giriyor ve performansı zirveye taşıyor. 185 hp’lik motor, gücünü göstererek 0-100km/s hızlanmasını ise sadece 6,9 saniyede tamamlıyor.

Güvenlik birinci sınıf

1,4 TFSI’da standart olarak sunulan S tronic çift kavramalı şanzıman, tüm gücü ön tekerleklere aktarıyor. Bir saniyenin 100’de biri gibi bir zamanda gerçekleşen vites değişimi, itiş gücünde herhangi bir sekteye neden olmuyor.  Aracın bir özelliği de yine standart olarak sunulan ESP (Elektrikli Stabilite Programı). Hızlı dönüşlerde veya virajlarda, iç tekerleğin güç kaybı yaşadığında, sistem devreye giriyor ve tekerleğe kısa bir süre fren uygulanıyor. Böylece araç yoldan çıkmıyor.

Geniş opsiyon listesi

Audi A1, 1.4 TFSI 185 hp  motor gücünü sportif sürüş keyfine yakışacak standart aksesuarlar ile sunuluyor. Sadece Ambition donanımı ile sunulan A1 1.4 TFSI 185 hp’nin sportif görselliğini öne çıkaran 17” alüminyum alaşım jantlar ve S-line dış spor paketinin yanı sıra aracın içerisinde de aynı vurguyu yapan siyah kumaş tavan ve LED iç ışıklandırma paketi standart olarak sunuluyor. Görsellik ve sportiflik vurgularına rağmen konforu da ihmal etmeyen Audi A1 1.4 TFSI 185 hp’de tam otomatik klima, ön kol dayama, elektrikli ayarlanabilir ve ısıtmalı yan aynalar, gündüz farları ve yokuş destek asistanı da mevcut.

Audi A1 1.4 TFSI 185 hp kendi Audi’sini yaratmak isteyenler için ise geniş bir opsiyonel aksesuar listesine sahip. Kontrast renkte tavan sütunu (sadece belirli renk seçeneklerinde), geniş jant yelpazesi, iletişime önem verenler için Medya-Stil ve Connectivity paketleri , Led gündüz farlarına sahip Xenon farlar, sunroof ve aracın içini daha da renkli hale getirmek isteyenler için 7 farklı renkte hava çıkış kanalı çerçeveleri mevcut.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı