Buradasınız
Home > Güncel > Elektrikli Renault Modelleri İstanbul Yollarında

Elektrikli Renault Modelleri İstanbul Yollarında

İlk iki elektrikli aracının satışa sunulmasından önce Renault, Kangoo Express Z.E. ve Fluence Z.E. ile bir Avrupa ve Türkiye turu gerçekleştiriyor. Bu organizasyon sonunda medya mensupları, kurum temsilcileri ve kanaat önderlerinden oluşan yaklaşık 2 bin kişi Renault’nun iki elektrikli araç prototipinin direksiyonuna geçme fırsatını bulmuş olacak.

Kangoo Express Z.E. ve Fluence Z.E. 15 Nisan 2010’da tanıtıldı ve bu tarihten itibaren www.renault-ze.com sitesinde ön siparişleri yapılabiliyor. Aracını seçmek ve lansmandan itibaren elektrikli araca öncelikli olarak sahip olmak için müşterinin on-line kaydını yaptırması yeterli olacak.

Otomobilin ömür döngüsü boyunca çevre üzerinde yaratabileceği olumsuz etkilerin öneminin bilincinde olan Renault, uzun yıllardan beri otomobillerinin kullanım ömürlerinin her bir aşamasında (üretim, kullanım, geri dönüşüm) çevreye bıraktıkları izlerin azaltılması konusunda çalışmalar yapıyor. Renault eco² çevre stratejisi çerçevesinde, Renault mümkün olan en fazla sayıda tüketiciye en ileri teknolojileri erişilebilir bir fiyata sunmanın son derece önemli olduğunu düşünüyor.

Elektrikli araç, aşınan parçalar hariç, herkese kullanımda sıfır CO2 salımlı ulaşım olanağı sunan çığır açıcı bir çözümdür. Renault, elektrikli araçların 2020 ufkunda dünya pazarının %10’unu oluşturacağını tahmin ediyor. Renault-Nissan İttifakı sıfır salım programına 4 Milyar Avro yatırım yaptı ve 2 bin kişilik bir ekip  (1000 Renault ve 1000 Nissan) elektrikli araç projeleri üzerinde çalışıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı