Buradasınız
Home > Güncel > DuPont’tan Otomotiv’e Büyük Yatırım

DuPont’tan Otomotiv’e Büyük Yatırım

Her yıl 1.4 milyar dolarlık bütçeyi ar-ge çalışmalarına ayıran bilim firması DuPont, otomotiv sektörü için 6 milyon dolar değerinde önemli bir yatırım yaptı. DuPont otomotiv sektörünün önde gelen markalarına üç farklı grupta boya hizmeti veriyor. DuPont, OEM Fabrika Boyaları grubu ile Türkiye’de üretimi yapılan araba markalarının boya ihtiyaçlarını karşılarken,  Oto Tamir Boyaları Grubu ile kaza veya genel bakım ihtiyacı olan araçlara ve Endüstriyel Boya Grubu ile otobüs, kamyon gibi ticari araçlara yönelik boya üretimi yapıyor.

DuPont,  oto tamir boyaları ve endüstriyel boyaların doğru ve verimli kullanımını arttıracak teorik ve pratik bilgilerin verileceği yeni bir eğitim merkezi açıyor. 4.035 m2 alan üzerinde 2.250 m2 lik kapalı alana sahip olan merkezde markalı ve özel  servislerde çalışan boya teknisyenlerine , boyahane yöneticilerine, araba markalarının satış sonrası bölümlerinde farklı kademelerdeki sorumlularına, bayilere ve teknik kadrolarına,endüstriyel alanda hizmet veren bayi ve teknisyenlerine  eğitim verilecek.

Eğitim merkezinde boya pratiklerinin yapılacağı, tüm uygulama alternatiflerinin görülebileceği tam teşekküllü bir servis prototipi sektör çalışanlarının kullanımına sunuluyor. 22 Eylül 2011’de açılacak olan merkezde, oto tamir ve endüstriyel boya sektöründe ulaşılan son teknolojik gelişmeler, çevre koruma yasaları doğrultusunda uygulama sistemleri, boya performansını artıracak yardımcı malzemelerin ve ekipmanların eğitimleri, pazarda yaşanan renk sorunları, boya uygulama hataları gibi sık yaşanan problemler için özel eğitimler düzenlenecek.

DuPont Performans Boyaları Türkiye,Azerbaycan,Gürcistan ve Türkmenistan bölgesinden sorumlu satış Müdürü Nilgün Turantekin “Bizlerin en önemli hedef kitlesi olan markalı servislerin boyahane kadrosunda her kademede çalışan personele, yaptığı işe ve sorumluluğuna uygun özel eğitimler tasarlanmaktadır. Böylece araba markalarının satış sonrası hizmet birimlerinin boyadan kaynaklanan nihai tüketici şikayetlerinin azaltılması ve hatta önlenmesi planlanmaktadır. Bir diğer hedefimiz boya ile kaplanacak  yüzeyin yapısına uygun kimyadaki boyaları seçebilecek boyacılar, kullanıcılar yetiştirmek böylece boyanın kullanım ömrünü artırırken müşterilerimizi memnun etmek ve bu sayede boya dayanıklılığı ve görselliği daha uzun süre muhafaza edebilmektir.” diyor.

Sektörde benzerine az rastlanan merkezin zemin katını boyanın teorik olarak anlatıldığı dershane kısımları ve uygulama atölyesi oluşturuyor. Birinci katta oto tamir boya ve aksesuar bölümlerinin satış ve pazarlama organizasyonu ve İstanbul bölge satış müdürlüğü bulunuyor. En üst katta ise endüstriyel amaçlı kullanılan likid ve toz boyalar merkez satış bölümü bulunuyor.

DuPont otomotiv sektöründe servis ağı bulunan tüm markalı servisler ve , özel boyahaneler, boya satışı yapan ticarethaneler, otomotiv sektörüne üretim yapan yan sanayi kuruluşları, yat üreticileri,Gıda ambalajı üreticileri hafif ticari araç üreticileri,otobüs üreticileri ,reklam şirketleri ve endüstriyel amaçlı boya kullanan tüm tüketicilere boya tedariği sağlıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı