Buradasınız
Home > Güncel > Dünyanın En Ucuz Otomobili

Dünyanın En Ucuz Otomobili

Geely IG

Çinli otomobil üreticisi Geely tarafından Mayıs ayında tanıtılan yeni şehir otomobili Tata Nano’nun elinden en ucuz otomobil ünvanını almayı başardı. Geely IG adıyla 2012 yılında öncelikle Asya pazarında satışa sunulacak olan bu küçük otomobilin Çin’de geçerli olacak fiyatı yaklaşık 3 bin 400 TL olacak. Tata Nano’nun bu ülkede geçerli fiyatı ise 5 bin 600 TL’ydi.

Dört koltuklu IG, ucuz fiyatına rağmen sahip olduğu ilginç özelliklerle de görenleri şaşırtacak. Sıradışı bir gövde rengine sahip olacak otomobil Mercedes SLS gibi yukarı doğru açılan (martı kanat) kapılarıyla dikkat çekecek.

Son olarak Ford’dan Volvo’yu satın alan Geely, yeni teknolojilerle Avrupa pazarında da iddialı olmayı hedefliyor. Firma Çin’den sonra IG modelini Avrupa’da da satışa sunmayı planlıyor. Tabi ülkemizdeki vergilerle bu otomobilin fiyatı çok farklı rakamlara ulaşacak.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı