Buradasınız
Home > Güncel > Ducato Rekora Koştu

Ducato Rekora Koştu

1981 yılında tanıtılmasından bu yana satışa sunulduğu her pazarda pazar payı açısından etkin başarılara imza atan Fiat Ducato, İtalya’da Fiat ve PSA Grubu ortaklığıyla faaliyet gösteren Sevel Fabrikası’nda üretilen 4 milyonuncu araç unvanını da alarak banttan indi. 30 yıla yakın bir süredir Fiat Ticari Araçlar’ın amiral gemisi olarak ön plana çıkan Fiat Ducato, yılın son 6 ayında Avrupa pazarlarında ulaştığı 54 bine yakın satış başarısıyla da dikkatleri üstüne çekmeyi başarıyor. Ülkemizde ise son 3 yıl zarfında 11 binden fazla müşterinin tercihi olan Fiat Ducato, ülkemizde de “Van”, “Şasi” ve “Minibüs” karoser versiyonlarıyla kampanya kapsamında peşin indirimli 34 bin TL’den başlayan anahtar teslim satış fiyatıyla ticari araç kullanıcılarının ilgisine sunuluyor. 100 HP’den 157 HP’ye kadar değişen güçlerde 3 ayrı Multijet dizel motor seçeneğine de sahip olan Fiat Ducato’nun daha fazla yükleme ve yolcu taşıma kapasitesine imkan veren uzun aks mesafeli versiyonuyla 20+1yolcu taşıma kapasitesine kadar ulaşıyor.

Fiat’ın ticari araç konseptine bakış açısındanki yenilikçi farklılığı en iyi biçimde yansıtan Fiat Ducato, esnaf, dükkan sahipleri ve çiftçiler gibi serbest meslek sahiplerinin çok yönlü kullanımından ambulans ve okul minibüsüne; engelliler için özel toplu taşımadan yüksek güvenlik gerektiren zırhlı araca dönüşebilmesi gibi birçok farklı görevi yerinde karşılayabilir yapısıyla dikkat çekiyor. Opsiyonel olarak sunulan 4×4 çekiş sistemi ve Comfort-Matic 6 ileri vitesli otomatik şanzıman gibi özelliklerle de donatılabilen Fiat Ducato, ESP, ASR, LAC (Yük Dağılımı Kontrol Sistemi), HBA (Hidrolik Panik Fren Destek Sistemi), Hillholder (Yokuş Yukarı Kalkış Desteği) gibi aktif güvenlik unsurlarını yer aldığı ve isteğe bağlı olarak sunulan Güvenlik Paketi’yle de kombine edilebiliyor. Bununla birlikte Fiat Ducato’nun Van versiyonlarında satın alınabilen Lüks Paket kapsamında ise otomatik klima, aracın arkasını gösteren video kamera, ısı yansıtmalı ön cam, direksiyondan kumandalı MP3 çalarlı müzik sistemi gibi donanımlar standart olarak sunuluyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı