Buradasınız
Home > Güncel > DS4 Ailesi Genişliyor

DS4 Ailesi Genişliyor

Citroen markası bünyesinde yeniden aramıza dönen ve son olarak alınan kararla başlı başına farklı bir marka olarak yoluna devam eden DS Automobiles, Frankfurt Otomobil Fuarı’nda DS4 üzerine geliştirilen iki yeni model ve bir konsept otomobille dikkatleri üzerine çekti.

Markanın yeni model stratejisini de ortaya koyan bu durum gelecekte DS4 model gamının ne kadar önemli bir yere sahip olacağının da göstergesi.

Fuarda sergilenen modellerden ilki bildiğimiz DS4 modelinin makyajlanmış hali. Araca yeni ön ızgara ve tamamen led gündüz farları eklenirken, iç mekanda küçük iyileştirmeler yapılmış. Donanım açısından en önemli yenilik ise CarPlay bilgi ve eğlence sistemi. Eğer android bir telefon kullanıyorsanız Mirror Screen sistemini de tercih edebileceksiniz.

ds4 crossback

DS markasının en önemli sürprizi ise DS4 Crossback… Bu model adından da anlaşılacağı gibi gelecekte markayı rekabetin yoğun olarak yaşandığı crossover segmentinde temsil edecek. Hatchback kardeşinden 30 mm. daha yüksek olan DS4 Crossback, kardeşiyle 130 PS güç, 230 Nm torka sahip PureTech motor ve 165 PS güç, 240 Nm torka sahip THP motor seçeneklerini paylaşıyor.

PureTech motorlar 6 kademeli düz, diğerleri 6 kademeli otomatik şanzıman ile satın alınabilecek.

Dizel motor seçenekleri arasında ise 120 PS güç, 300 Nm tork ile 150 PS, 370 Nm torka sahip BlueHdi motorlar bulunuyor. Bu motor seçenekleri düz şanzıman, serinin en güçlü üyesi 180 PS güç, 400 Nm torka sahip BlueHdi motor ise otomatik şanzıman seçeneğine sahip olacak.

Ayrıca sadece hatchback model için geçerli olmak üzere 210 PS güç ve 285 Nm torka sahip benzinli bir performans motoru da sipariş edilebilecek.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı