Buradasınız
Home > Güncel > Döviz Kuru 2. El Fiyatlarını Etkiledi

Döviz Kuru 2. El Fiyatlarını Etkiledi

Sahibinden.com, ikinci el otomotiv sektörünün son iki aylık verilerini açıkladı. Sitede yer alan ilanlardan yola çıkılarak oluşturulan verilere göre, ikinci el otomobil fiyatları yükseldi.

Mayıs ve Haziran aylarında dövizin de yukarı yönlü hareketlenmesiyle sıfır otomobillerde gözlenen fiyat değişikliği ikinci el otomobillerin de fiyatlarını etkiledi. Buna göre Mayıs ayında ikinci el otomobil ortalama fiyatı 21 bin 250 TL iken Haziran’da yüzde 1 artışla 21 bin 500 TL’ye yükseldi.

Özellikle Haziran ayında dövizdeki değer artışına paralel,  birçok otomotiv firmasının Haziran’da fiyatlarına yüzde 2 oranında zam yapması, ikinci el otomotiv piyasasında yansıma buldu.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı