Buradasınız
Home > Güncel > Dönüşü Muhteşem Oldu

Dönüşü Muhteşem Oldu

MotoGP’de sezonun dokuzuncu yarışı olan Almanya Grand Prix’sini kazanan sürücü Repsol Honda takımından Dani Pedrosa oldu.

Yarışın favori isimlerinden Yamaha sürücüsü Jorge Lorenzo ve bu sezonun öne çıkan isimlerinden Repsol Honda sürücüsü Casey Stoner’in önünde iyi bir performans sergileyen Pedrosa, 30 turluk mücadeleyi kazanmayı bildi.

İspanyol sürücü bu yarışla birlikte aynı pistte kariyerinin beşinci zaferine imza atarken, sadece iki yarış önce köprücük kemiğinin kırılmasının ardından muhteşem bir dönüş yapmış oldu.

Yarışın ilk turu sona ererken, Lorenzo üç Repsol Honda sürücüsü Pedrosa, Stoner ve Dovizioso’nun önünde yarış lideri konumunu koruyordu. Sürücüler arasında sadece bir saniye kadar bir zaman dilimi olduğundan ilk gruptaki çekişme izleyenlerin nefeslerini kesti.

Beşinci tura girildiğinde Stoner atak yaparak liderliği ele geçirdi ancak birkaç tur sonra Lorenzo tekrar yerini almayı başardı. Yarış liderliğini 21. tura kadar korumayı başaran Lorenzo, Pedrosa’nın baskısına daha fazla dayanamadı ve bu turun sonunda yerini kaybetti. Yarış boyunca üstünlüğü korumayı bilen Pedrosa damalı bayrağı ilk gören sürücü oldu.

Bu arada dördüncülük mücadelesi de üç sürücü arasında kıyasıya rekabete sahne oldu. Marco Simoncelli, Andrea Dovizioso ve Ben Spies arasındaki üçlü mücadelede galip gelen Dovizioso oldu. Bu pilotu Spies ve Simoncelli izledi.

Pedrosa’nın ardından podyuma çıkan diğer isimler sırasıyla Lorenzo ve Stoner oldu.

Elde edilen sonuçlara göre Stoner 168 puanla genel klasman liderliğini korurken, ikinci sıradaki Lorenzo ile aradaki puan farkı sadece 15. Üçüncü sıradaki Dovizioso’nun ise 132 puanı bulunuyor.

[table id=105 /]

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı