Buradasınız
Home > Güncel > Donnaventura Türkiye’den Geçti

Donnaventura Türkiye’den Geçti

Donnavventure / Mitsubishi L200 / Mitsubishi ASX / Türkiye / İstanbul / İtalya / Macera

200’den fazla maceraperest İtalyan kadının, 1989 yılından bu yana Mitsubishi L200’leri ile kıta kıta 300 bin kilometre yol kat ederek sürdürdükleri Donnavventure programının Türkiye ayağı da gerçekleşti. Macerayı seven özgür ruhlu kadınlar tarafından 21 yıldır süregelen Donnaaventura programı şimdi ASX’in katılımıyla İstanbul’a uzandı

Mitsubishi L200 ve ASX araçlarıyla İtalya’dan yola çıkan Donnavventura, dört ay sürecek olan, Yunanistan, Türkiye, Suriye, Ürdün ve Mısır’ı kapsayan bu yolculuklarında Yunanistan’ın ardından soluğu İstanbul’da aldı. Mitsubishi L200 araçlarıyla birçok metropolden, el değmemiş doğaya ve tabiata yolculuk yapan Donnavventura, bu sefer Mitsubishi’nin Eylül ayında Türkiye’de piyasaya çıkacak olan ASX model aracını da bu heyecanlı maceraya katarak Sahra Çölü’nün yolunu tutuyorlar.

Donnavventura, L200’ün yanında Mitsubishi’nin crossover aracı ASX ile yolculuklarının ikinci durağı olan İstanbul’a gelerek fotoğraf çekimine katıldı.

1989 yılında ortaya çıkan Donnavventura ile kadınlar tarafından gerçekleştirilen doğa ve macera programı yapma fikri, büyük bir televizyon programına dönüştü. İlk maceralarını yine Mitsubishi L200 ile Sahra Çölü’nde yaşayan Donnavventura, aradan geçen 20 yıla rağmen kendini sürekli olarak yenilenen ve muhteşem özellikleriyle her maceraya hazır olan L200’den vazgeçmeden yoluna devam ediyor.

Donnavventura üyelerinden Clotilde; “İstanbul muhteşem bir şehir. Tarihi dokusu ve atmosferi bizi geldiğimiz andan itibaren içine almış durumda. Burada bulunacağımız süre boyunca L200 ve ASX ile İstanbul’u karış karış gezmek ve İstanbul’un güzelliklerini görmek istiyoruz” diye konuştu.

Donnavventura’nın gezgin kadınları, bugüne kadar Mitsubishi L200 ile Libya, Amazonlar, Avustralya, Fas, Mozambik, Tanzanya, Kenya, Malezya, Laos, Vietnam, Kolombiya, Venezuela ve Bahamalar’ı gezerek birbirinden farklı ve büyüleyici koşullarda maceralar yaşadılar.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    One thought on “Donnaventura Türkiye’den Geçti

    1. İstanbul’a gelerek, maceraperest olduklarını ıspatlamışlar.

    Comments are closed.

    Yukarı