Buradasınız
Home > Güncel > Doğuş Otomotiv’den Sosyal Sorumluluk Projesi

Doğuş Otomotiv’den Sosyal Sorumluluk Projesi

Doğuş Otomotiv’in trafikte karşılıklı saygının ve sorumlu davranışların artırılarak trafik kültürü üzerinde olumlu bir değişim yaratmayı amaçlayan Trafik Hayattır! sosyal sorumluluk platformu, eğitimlere en temelden, öğrencilerden başladı. Şimdilik sadece İstanbul genelinde başlayan projede Trafik Hayattır! ekibi, gençlerin en çok tercih ettiği radyo istasyonlarından Virgin Radio ekibiyle liseleri ziyaret ediyor. Bu ziyaret sırasında düzenlenen eğitimlerde,gençlerin trafik bilgileri mini bir test uygulanarak sınanırken en yaygın bilinen yanlışlar da düzeltiliyor. Etkinlik boyunca gerçekleştirilen aktiviteler ile trafik güvenliğinin önemine dikkat çekiliyor.

Her hafta bir okul ziyaret ediliyor

Etkinlik kapsamında trafik güvenliği konulu mini testi yanlışsız tamamlayan öğrenciler belirleniyor.  Mini testi başarıyla tamamlayan öğrenciler, Virgin Radio’da düzenlenen Trafik Hayattır! slogan yarışmasına canlı yayınla katılma fırsatı yakalıyor. Doğuş Otomotiv ve Virgin Radio’nun ilk durağı 27 Aralık’ta Şişli Terakki Lisesi oldu. Ekip sırasıyla İSTEK Vakfı Tarabya Kemal Atatürk Lisesi ve Nişantaşı Özel Işık Lisesi’ni ziyaret etti. “Yol ver bir dakika kaybet, boş ver her şeyini kaybet”, “Kuralsız trafik, notasız müziğe benzer”, “Trafiğin sınırları, Azrail’in sınırları”, “Sollamanın sağlaması olmaz”, “Kısa bir yoldur hayat, yavaş git süreyi uzat” ve “Fast driving, last driving” bu liselerde düzenlenen ve Virgin Radio’da yayınlanan yarışmada öne çıkan sloganlar oldu.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı