Buradasınız
Home > Güncel > Doğuş Otomotiv Markaları Autoshow’da

Doğuş Otomotiv Markaları Autoshow’da

Lamborghini

Doğuş Otomotiv, 29 Ekim – 7 Kasım 2010 tarihleri arasında CNR Expo Fuar Merkezi’nde düzenlenen 13’üncü Uluslararası Otomobil Fuarı Auto Show’da distribütörlüğünü yürüttüğü dünya markaları ile ziyaretçilerini ağırlıyor.

Otomotiv sektöründe Türkiye’nin en geniş marka ve hizmet ağına sahip distribütörü olan ve Autonews tarafından gerçekleştirilen araştırma kapsamında Avrupa’nın “En Büyük 100 Otomobil Bayii / Distribütörü” içinde satış adetlerine göre yapılan sıralamada 18’inci sırada yer alan Doğuş Otomotiv, Fuar’da VW Binek Araç, Audi, SEAT, Porsche, Bentley, Lamborghini ve Skoda markalarıyla I. Salon’da yerini alıyor.

Türkiye otomotiv sektöründe kaliteli hizmet anlayışı ile birçok ilke imza atan; Avrupa’nın en büyük otomotiv distribütörleri arasında yer alan tek Türk otomotiv şirketi Doğuş Otomotiv, mevcut modellerin yanısıra Türkiye pazarına sunulacak model yenilikleriyle de fuarın önemli ve dikkat çeken katılımcılarının başında geliyor. VW Binek Araç, Yeni Passat; Audi, A7 Sportback; SEAT, Ibiza Sportourer ve Yeni Alhambra; Porsche Panemara 4 ve tüm diğer modelleri ile fuarda yer alıyorlar.

Doğuş Otomotiv CEO’su Ali Bilaloğlu: “Auto Show, yılın son ayları için ek güç olacak”

Otomotiv sektörünün, geçen yılın ilk dokuz ayına oranla yüzde 11’in üzerinde büyüdüğünü ve otomotiv firmalarının yılı bu paralelde tamamlamak için atak yaptıkları bu dönemde, Fuar’ın ek bir güç olacağını ifade eden Bilaloğlu, “Hareketli geçen 9 ay sonrasında, firmaların tüm modellerini sergileyecekleri bu fuarın oldukça ilgi göreceğini umuyoruz” dedi.

2009 yılında yaşanan zorlu pazar sonrasında, 2010 yılına hızlı giren ve yılın geride kalan ayları itibarıyla son derece olumlu bir tablo çizen otomotiv sektörü açısından, Fuar’ın önemli olduğunu belirten Doğuş Otomotiv CEO’su Ali Bilaloğlu, “Yılın son fuarı olan İstanbul Auto Show, bizler için müşterilerimizle güzel bir buluşma olacak. Bütün markalarımız ve ekiplerimiz, mevcut ve pazara sunulacak yeni modelleriyle müşterilerimizi ağırlamaya hazır” dedi. Doğuş Otomotiv markalarının, fuarda sergileyecekleri modellerle, her kesimden kullanıcıya göre mutlaka bir seçenek sunduğunu ifade eden Bilaloğlu, “Halen satışını gerçekleştirdiğimiz modellerimizin haricinde, pazara yeni sunacağımız modellerle, tüm markalarımızın bir arada yer aldığı salonun Fuar’ın en ilgi çeken bölümü olacağını düşünüyorum” dedi.

Fotoğraf: Berk Ertükel

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı