Buradasınız
Home > Güncel > Doblo Cargo’ya Anlamlı Ödül

Doblo Cargo’ya Anlamlı Ödül

Fiat Doblo Cargo

Tofaş’ın Bursa’daki fabrikasında üretilen yeni Fiat Doblo’nun Cargo versiyonu, kısa bir süre önce kazandığı “2011 Yılın Ticari Aracı” ödülünün hemen ardından İngiltere’de de “Yılın En İyi Filo Vanı” ödülüne layık görüldü. “Fleet Van” ödülleri kapsamında jüri tarafından sınıfının en iyisi seçilerek tüm rakiplerini geride bırakan Yeni Fiat Doblo, yükleme kapasitesinden değişen tasarımına, sunduğu konfordan ekonomik kullanım masraflarına kadar birçok konuda etkileyici sonuçlara imza atarak birinciliğe uzandı.

Fikri mülkiyet hakları Minicargo projesinde olduğu gibi Tofaş’a ait olan yeni Fiat Doblo Cargo, performans ve işlevsel özellikleriyle sınıfının referans modeli olma unvanını devam ettiriyor. Yepyeni bir platform üzerine sınıfının konfor ve müşteri beklentileri göz önüne alınarak sıfırdan geliştirilen yeni Fiat Doblo Cargo, kübik biçimli ve etkin kullanım ve yükleme özellikleri sağlayan iç mekanı ve araç içine geçişi kolaylaştıran sürgülü yan kapılarıyla dikkat çekiyor. 2.2 metrelik iç mekan uzunluğuna, 3400 ile 4200 litre arasında değişen bagaj hacmine sahip yine Fiat Doblo Cargo, 1 tona varan yükleme kapasitesiyle de dikkat çekiyor. Kısa ve uzun aks mesafeli van versiyonlarının yanı sıra  yüksek ve normal tavanlı olmak üzere farklı karoser tiplerine sahip olan yeni Fiat Doblo Cargo’nun ayrıca normal ve uzun şasi tipleri de yine Bursa’da Tofaş Fabrikası’ndan üretilerek birçok ülkeye ihraç ediliyor.

4 Motor Seçeneği ve Start&Stop Sistemi

Yeni Fiat Doblo Cargo, ilk etapta biri benzinli ve üçü dizel olmak üzere toplam dört motor seçeneğiyle üretiliyor. Motor yelpazesinin tek benzinli motor seçeneğini oluşturan 1.4 litre 95 HP’lik benzinli güç ünitesi dışında Multijet teknolojili 1.3 litre 90 HP, 1.6 litre 105 HP ve 2.0 litre 135 HP’lik turbo dizel motorlar görev yapıyor. Euro 4 ve Euro 5 normlarına uygun üretilen Yeni Fiat Doblo Cargo’nun motorları otomobil rölantideyken motoru da durduran Start&Stop (Çalıştır&Durdur) mekanizmasıyla da alınabiliyor. Bu teknoloji ile donatılan Fiat Doblo Cargo versiyonları şehir içinde yüzde 10’a varan yakıt tasarrufu ve düşük karbondioksit salınımı değerleri sunuyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı