Buradasınız
Home > Güncel > DHL’in Tercihi Elektrikli Otomobil

DHL’in Tercihi Elektrikli Otomobil

Uluslararası lojistik ve ekspres taşımacılık sektörünün önde gelen markalarından DHL Express ile Renault doğayı korumak için el ele veriyor. Bugüne kadar doğadaki karbon ayak izini  azaltmak için birçok çevre projesine imza atan DHL Express, Renault tarafından üretilen elektrikli araçları filosuna katıyor.

DHL Express filosuna katacağı Renault Fluence Z.E. araçlar ile karbondioksit salımını 2012 yılına kadar yılda yüzde 10, 2020 yılına gelindiğinde ise yılda yüzde 30 oranında azaltmayı hedefliyor. DHL Express, 100 km’de  gündüz 2.70 TL gece ise sadece 1.50 TL elektrik harcayan Renault Fluence Z.E. araçların filosunu katılmasıyla birlikte karbondioksit salımı araç başına yılda 6,3 ton eksiltmiş olacak.

Sıfır salımlı çevre dostu bir araba olan Renault Fluence Z.E. üç farklı akü şarj olanağından yararlanıyor: 4 ila 8 saatlik « standart şarj», 20 dakikalık « hızlı şarj», ve özel « quickdrop » akü değişim sistemi sayesinde 3 dakikalık « özel şarj» sistemleri. Renault Fluence Z.E.’nin maksimum hızı elektronik olarak 130 km/h veya 80MPH sınırlandırılırken, en fazla 185km veya yaklaşık 100 millik bir sürüş menziline sahip.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı