Buradasınız
Home > Güncel > DFM’den İki Yeni Model

DFM’den İki Yeni Model

dfm

Çin’in en büyük ticari araç üreticilerinden DFM markasını 2008 yılında Türkiye pazarına sunan MGY Otomotiv, piyasasına sunduğu mini ticari araç segmentinde yer alan kamyonet ve panelvandan oluşan ürün gamını çeşitlendiriyor. Türkiye mini ticari araç pazarının lideri MGY Otomotiv, şimdi de iki yeni modeli Türkiye pazarına sunuyor.

Geçtiğimiz aylarda Türkiye ‘de ilk ve tek mini çift kabin kamyonetini piyasaya süren MGY Otomotiv, DFM’nin yeni modelleri SUCCE (sükse)ve RICH’i, stanbul Haliç Kongre Merkezi’nde basın mensuplarına tanıttı.

Yeni bir sınıf ortaya çıkıyor

DFM’nin Nissan ile ortak fabrikası olan ZNA’da üretilen yeni modelin ismi SUCCE… Türkçe okunuşuyla “Sükse”… MGY Otomotiv Gn. Müdürü Ömer Çardak, 1.6 litre hacminde benzinli ve LPG’li olmak üzere iki motor seçeneğiyle piyasaya sürdükleri DFK Sükse’nin sahip olduğu boyutlar ve kullanım kolaylığı ile Türkiye’de yeni bir sınıf yarattığını söyledi. MPV görünümü ve konforu ile tam bir binek araç kullanımı sunan Sükse, hem sınıfının en geniş aile otomobili hem de en geniş yükleme kapasitesine sahip.

İlk dizel Çinli

İkinci yenilik ise Rich Çift Kabin Pick-up… Yine DFM’nin Nissan ile ortak fabrikası ZNA’da üretilen Rich, Türkiye pazarına 4×2 ve 4×4 olmak üzere 2 versiyonuyla giriyor. 2.5 lt commonrail dizel motora sahip olan Rich’in, özellikle inşaat sektörü başta olmak üzere ticari araç kullanan sektörlerin öncelikli tercihi olması bekleniyor.

MGY Otomotiv piyasaya sunduğu DFM marka mini kamyonet ve mini panelvan ile mini ticari araç segmentinde sınıf lideri olmakla beraber mini çift kabin kamyonet ile Türk Otomotiv piyasasında yeni bir sınıf açıyor. Yeni model olarak DFM Sükse ile otomotiv piyasasına yeni bir model kazandırarak çıtayı biraz daha yükselten MGY Otomotiv, DFM Rich Çift Kabin Kamyonet ile de hem şehir trafiğinde güvenle seyahat etme imkanı sunuyor hem de arazide doğa tutkunlarına gerçek bir off-road keyfi yaşatıyor. Ömer Çardak her ailenin satın alabileceği DFM Sükse ve Rich’i otomotiv piyasasına kazandırmanın haklı gururunu yaşadıklarını söylüyor.

MGY Otomotiv Hakkında

Yeşilkaya Grubu’nun güçlü kuruluşlarından biri olan MGY Otomotiv,  2006 yılından bu yana Türk otomotiv sektöründe yeniliklere öncülük etmek için çalışmalarını sürdürüyor. Mart 2008’deÇin’in en büyük ticari araç üreticilerinden DFM ile distribütörlük anlaşması imzalayan MGY, deneyimli kadrosu ve çok çeşitli ticari araç portföyü ile Türkiye’deki ticari araç kavramına yeni bir boyut getirmeyi amaçlıyor. Türkiye’de DFM’yi “Kaliteyi en ekonomik fiyata sunan marka” yapma hedefiyle hareket eden MGY Otomotiv, yaygın yetkili satıcı ve servis ağı, müşteriye odaklı hizmet anlayışı ve güçlü kurumsal yapısı ile Türkiye’de otomotiv sektörünün öncü şirketlerinden biri olmayı amaçlıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı