Buradasınız
Home > Güncel > DFM Avrupa’ya Açılıyor

DFM Avrupa’ya Açılıyor

Çin’de Nissan, Honda, Kia Motors, PSA’nın resmi üreticisi olan DFM, Türkiye’nin ardından Avrupa’da yeni pazarlara açılmaya başladı.

Ticari araçlarla öne çıkan DFM üç ticari araç modeliyle 2011’in başından itibaren Avrupa otomotiv pazarında faaliyet göstermeye başladı.  İki yıldır Almanya İtalya ve diger Avrupa ülkelerinde Mini ticari araç modellerini satan DFM, şimdi Almanya, İtalya, Polonya, İspanya ve Fransa otomotiv piyasasında üç farklı ticari araç modelinin satışına başladı.

DFM, İtalya , Almanya, Polonya, İspanya  ve diger birçok Avrupa ülkesinde  Succe, Rich ve Mini ticari araç modelleri ile pazarın yeni gözdesi olmaya hazırlanıyor. DFM bu ülkelerde 2012 yılı sonunda pazarda yüzde 3’lük pazar payına ulaşmayı hedefliyor.

Zorlu arazilerin aracı DFM RİCH

Zorlu arazi şartlarına dayanıklı yapısı ile çift kabin Pick-Up sınıfında, artıları ve fiyatı ile dikkat çeken DFM RICH, DFM’nin ZNA( Zhengzhou Nissan Automobile) fabrikasında üretiliyor.

2,5 lt. Common Rail turbo dizel motora sahip DFM RICH, hem arazide hem de şehir trafiğinde tercih ediliyor. 4×2 ve 4×4 versiyonları ile satışa sunulan DFM RICH, yüksek çekiş gücü, geniş iç mekanı, 2.498 cc’lik motor hacmi, 110 PS motor gücü, 260nm/2400 dd maksimum tork, 170 km/h hız ve 5 ileri düz vites şanzıman özellikleriyle dikkat çekiyor.

XXL aile aracı DFM Succe

Geniş Aileler için uygun kullanım koşulları sağlayan DFM Succe, yüksek performans ve az yakıt tüketimi sayesinde ailelerin gözdesi. Modern tasarımı, rakiplerine oranla sahip olduğu zengin donanım seçenekleri ve geniş iç hacmiyle kendi segmetinde 1 numara olmaya aday DFM Succe, yüksek yol tutuşu ile güven veriyor.

DFM’nin kısa ve uzun yolculuklarda otomobillerde en çok aranan konfor ve sürüş keyfini geniş otomobil düşkünü ailelere sunduğu DFM Succe modelinde, katlanabilir arka koltuklar gibi fonksiyonel ve pratik çözümleri sayesinde bagaj bölümünün hacmi arttırılabiliyor. Succe ülkemizde kısa sürede beğeni kazanmış  ve sınıfının en çok satan aracı haline gelmiştir.

Mini’de iki farklı seçenek

DFM Mini 1,1Lt ve 1.3 Lt motor seçenekleri ile 2700 mm boyunda kasası ve 75 hp’lik motor gücü ile 1.5 tonluk kamyonetlerle rekabet ediyor. Sekiz farklı versiyon ve 2 farklı motor seçeneği ile Mini model ticari araçları ile iki yıldır İtalya piyasasında olan DFM, şimdi beş farklı Avrupa ülkesinde yer alıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı