Buradasınız
Home > Güncel > Daha Şık Daha Güçlü: Hyundai Elantra

Daha Şık Daha Güçlü: Hyundai Elantra

Hyundai Elantra

Hyundai, tüm dünyada 1990 yılından bu yana 6 milyon adetten fazla satılan ve en çok tercih edilen modeli olan Elantra’nın tamamen yenilenen versiyonunu Busan Uluslararası Otomobil Fuarı’nda tanıttı.

Yerine geçtiği araca göre daha sportif ve şık bir tasarıma sahip olan Elantra (Kore ve Asya pazarında Avante ismiyle satılıyor), Hyundai’nin ilk kez ix35 modelinde yer verdiği yeni tasarım anlayışı doğrultusunda hazırlandı. Elantra’nın dikkat çekici özellikleri arasında altıgen ön ızgara, Xenon ön farlar, LED arka stoplar, ısıtmalı arka koltuklar ve gösterge tablosunda yeni tip renkli LCD bilgi ekranı bulunuyor.

Yeni Elantra’da ayrıca 1.6 litrelik Gamma serisi GDI (Direkt Enjeksiyonlu Benzinli) motor ve ön tekerleklere gücünü aktaran 6 kademeli otomatik şanzıman da tanıtıldı. 138 HP maksimum güce ve 167 Nm maksimum torka sahip olan bu yeni motor, çok noktadan enjeksiyonlu bir motora göre yüzde 13 oranında daha fazla güç, daha düşük yakıt tüketimi ve daha az emisyon salınımı sağlıyor. Motorda ayrıca Çift Sürekli Değişken Supap Zamanlaması, Değişken Emme Sistemi ve motor aksamlarında sürtünmeyi önleyen kaplamalar gibi gelişmiş teknoloji kullanılıyor. Yeni Elantra’nın satışları Kore’de bu yılın ikinci yarısından itibaren, Avrupa’da ise 2011 yılı içinde başlayacak.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı