Buradasınız
Home > Markalar > Dacia > Dacia Sandero daha ateşli olabilir

Dacia Sandero daha ateşli olabilir

CARMEDYA.COM – Nissan’da Nismo varsa, Renault’nun da  RenaultSport takımı var. Bu ekipler daha sportif ve performanslı modeller hazırlamak için çabalıyorlar. 

Daha ateşlisi geliyor

Renault-Nissan-Mitsubishi ortaklığının tek performanslı olmayan modeli Dacia, bu kez bambaşka versiyon ile geliyor. Kleber Silva tarafından çizilen bu teorik Dacia Sandero Sport, performans konusunda aradığınız tüm özellikleri bünyesinde barındırıyor. Henüz daha çizim olan bu model daha sportif body kit ve büyük jantlarıyla dikkat çekiyor. Siyah tavanı ve difizör ile de otomobil sportiflik algısını daha da çok dışarı yansıtıyor.

Güçlü motor ile gelecek

Model eğer üretime geçerse 2.0 litrelik 145 HP güç üreten bir motor ile gelecek. Ancak bu güç çıkışı onun elini rakiplerine göre kuvvetli kılmıyor. Bunun için markanın farklı bir güç çıkışına sahip motor tercih etmesi gerek. Modelin üretilip üretilemeyeceğini ilerleyen günlerde göreceğiz.

Alper Güler
2008 yılından bu yana otomobil yayıncılığı sektörünün her alanında görevlerde bulunan Alper Güler, Türkiye’de dijital otomobil yayıncılığına Otomobil Dünyam çatısı altında başlatmıştır. 2014 yılında Doğan Yayın Holding bünyesinde çalışan Alper Güler, 2017 yılı sonunda bugün Medicon Grup adını alan Carmedya’da görevine devam etmektedir. Bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.
https://www.carmedya.com

    Benzer yazılar

    Yukarı