Buradasınız
Home > Güncel > Cupra Ataca’ya ABT yorumu

Cupra Ataca’ya ABT yorumu

CARMEDYA.COM – Cupra Ateca’nın teslimatları henüz başlamamışken, farklı bir versiyonu ortaya çıktı. Model falzasıyla iddialı görünüyor.

Performansı artmış

ABT tarafından elden geçirilen model ilk olarak 1-9 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek olan Essen Motor Show’da tanıtılacak. Model standart olarak 300 HP güç ve 400 Nm tork değeri sunuyordu. Özel bir yazılım ile model 350 HP güç ve 440 Nm tork değerine çıkarılmış. Otomobil stok halinden 0-100 km/s hızlanma olarak 0.2 saniye daha hızlı hale gelmiş. Böylece modelin 0-100 hızlanması 5 saniyeye gerilemiş. Maksimum hız ise 255 km/s olarak kalmış.

Tasarımda etkileyici

ABT performansın yanı sıra tasarımda da değişiklikler yapmış. Özel bir body kit modele uygulanmış. Özel  20 inç jantlar otomobile daha sportif bir görüntü katmış. Ayrıca modelde dört tekerlekten çekiş sistemi de kullanılmış. Ek olarak özel bir yay sistemi de otomobilin alt yapısına işlenmiş.

Alper Güler
2008 yılından bu yana otomobil yayıncılığı sektörünün her alanında görevlerde bulunan Alper Güler, Türkiye’de dijital otomobil yayıncılığına Otomobil Dünyam çatısı altında başlatmıştır. 2014 yılında Doğan Yayın Holding bünyesinde çalışan Alper Güler, 2017 yılı sonunda bugün Medicon Grup adını alan Carmedya’da görevine devam etmektedir. Bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.
https://www.carmedya.com

    Benzer yazılar

    Yukarı