Buradasınız
Home > Güncel > Cruze’a Dizel Motor Seçeneği

Cruze’a Dizel Motor Seçeneği

Chevrolet Cruze şimdi de dizel modeli ile dikkatleri üzerine çekiyor. İsteğe göre 6 ileri manuel ve otomatik vites seçeneği ile pazara sunulan Cruze, 163 beygirlik motoru ile de segmentinde öne çıkıyor. Otomobil fabrika verilerine göre 100 km’de 5.4 litre tüketimi ile yakıt ekonomisine de sahip.

Autobest 2010 Ödülü’nün yanı sıra, Euro NCAP’ten 5 yıldız alan Cruze, sedan ve hatchback modelleriyle müşteriye sunuluyor. Chevrolet’nin global tasarım izlerini taşıyan otomobilde sekiz hava yastığı ve acil durumlarda ve zor yol koşullarında başarılı manevra yapılmasına yardımcı olan Elektronik Stabilite Kontrol Programı (ESC), ABS fren sistemi ve Elektronik Fren Gücü Dağılımı (EBD) standart olarak sunuluyor.

Cruze’da kullanılan iç mekân tasarım teması, klasik Chevrolet model tasarımı ipucunun modern bir anlatımı. Yine çok özel bir Chevrolet tasarım özelliği olan Corvette’in ‘çift renkli” kokpiti Cruze’da kullanılmış. ‘Çift renkli kokpit’ simetrisi içindeki ön panelde ekran ve kumanda düğmeleri uyum içinde ergonomik konumlandırılmış.

Çift renkli kokpit tasarımı, sınıfındaki en iyi arka koltuk diz ve baş mesafesi, elektronik iklim kontrollü klima, yağmur sensörü, ışığa duyarlı otomatik yanan farlar, ışığa duyarlı otomatik kararan iç dikiz aynası, grafik bilgi ekranı, elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar, elektrikli ön ve arka camlar, gelişmiş müzik sistemi, Aux-in girişi ve USB bağlantı noktası, direksiyondan kumandalı müzik sistemi,6 hoparlör , uzaktan kumandalı merkezi kilit, 16“ veya 17” alaşımlı jantlar, ekipmanları donanım seviyesine göre Cruze’da sunuluyor.

Cruze’un süspansiyonu, fren ve direksiyon sistemleri, Avrupalı sürüş zevklerini karşılamak için Avrupa yollarında geliştirildi. Arkada, ileri düzeyde gelişmiş, bileşik krank yerleşim planı kullanılıyor. Tutarlı bir şekilde tekerlek kamber açısı kontrolü sağlamanın yanı sıra bu süspansiyon sistemi, kompakt segmentte bir araç için özellikle çok değerli olan yer ve ağırlık tasarrufları sunuyor.

Tüm tekerleklerde elektronik kızaklamayı önleyici ABS fren sistemi, çekiş kontrolü (TCS) ve Elektronik Fren Gücü Dağılımı (EBD), standart olarak sunuluyor. Ayrıca tüm Cruze modellerinde Elektronik Denge Kontrolü Programı (ESC); sunuluyor. Sürücünün acil durumlarda ve zor yol koşullarında başarılı bir manevra kabiliyeti göstermesine olanak sağlıyor ve aracı kontrol altında tutmasına yardımcı oluyor. Tüm beş emniyet kemeri üç noktadan gergi sistemine sahip. Çocuk güvenliği için ISOFIX bağlantı noktaları hazırlığı bulunuyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    One thought on “Cruze’a Dizel Motor Seçeneği

    1. Bu çok iyi işte hem ekonomik hemde güçlü bir motor yapısına sahip olacak. Kimilerine göre kasası çok beğenilmese de bence iddalı. Satışlarını ikiye katlayacak bu gidişle.

    Comments are closed.

    Yukarı