Buradasınız
Home > Güncel > Cruze HB Türkiye Yollarında

Cruze HB Türkiye Yollarında

Chevrolet’nin EuroNCAP’den 5 yıldızlı, pazara sunulduğu günden beri pekçok ödüle sahip Cruze Sedan modelinin, yeni hatchback versiyonu Türkiye pazarına sunuluyor.

Cruze Hatchback, aynı Cruze Sedan gibi müşterilere 5-kapılı dinamik tasarımlı bir otomobilin yanısıra aynı kalite standartlarını ve güvenlik donanımlarını sunmaya devam ediyor. Chevrolet tasarım özelliği olan Corvette’in ‘çift renkli” kokpiti Cruze Hatchback’de kullanılıyor. ‘Çift renkli kokpit’ simetrisi içindeki ön panelde ekran ve kumanda düğmeleri uyum içinde ergonomik konumlandırılmış.

Gösterge ekranı aydınlatması özel beyaz-buz mavisi renginde ve LED aydınlatma net ve temiz bir görüntü veriyor.

16V 1.6 124 hp benzinli motor, düz ve altı (6) ileri tam otomatik vites seçenekleri ve 3 farklı donanım seviyesi ile Cruze Hatchback satışa sunuluyor. Çift renkli kokpit tasarımı, sınıfındaki en iyi arka koltuk diz ve baş mesafesi, elektronik iklim kontrollü klima, yağmur sensörü, ışığa duyarlı otomatik yanan farlar, ışığa duyarlı otomatik kararan iç dikiz aynası, grafik bilgi ekranı, elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar, elektrikli ön ve arka camlar, gelişmiş müzik sistemi, Aux-in girişi ve USB bağlantı noktası, direksiyondan kumandalı müzik sistemi,6 hoparlör , uzaktan kumandalı merkezi kilit, 16“ alaşımlı jantlar, ekipmanları donanım seviyesine göre Cruze’da sunuluyor.

Cruze Hatchback 413 litrelik bagaj hacmi ile kullanıcısına konforlu bir alan sağlamaktadır. 60/40 oranında katlanabilir koltukları ile bagaj hacmini 883 litreye çıkartıyor.

Cruze’un süspansiyonu, fren ve direksiyon sistemleri, Avrupalı sürüş zevklerini karşılamak için Avrupa yollarında geliştirildi. Çeviklik ve sürüş konforu arasında çok uyumlu bir denge kurabilen Cruze, sürücüye rafine bir sürüş karakteri de sağlıyor.

Cruze Hatchback, daha dengeli, istikrarlı bir yol tutuşa katkıda bulunan tasarım boyutlarından yararlanıyor. Ön tekerlekler arası genişlik 1544 mm ve arka tekerlekler arası genişlik 1558 mm… Diğer yandan 2685 mm’lik dingil mesafesi kompakt hatchback segmenti ortalamasının üzerinde… Orantısal olarak, geniş tekerlekler arası mesafe Cruze’a iyi bir yol tutuş yeteneği sağlıyor.

McPherson ön süspansiyon kullanılan bu sistem, kayma sürtünmesini azaltmak için yan yük dengelemeli. Ön alt şasi, alttaki A kollarının içten montajı için sıkı, sağlam bir lokasyon sağlıyor. Çoğunlukla daha pahalı araçlarda bulunan bir özellik olarak hidrolik burçlar, daha yüksek derecede bir sürüş yalıtımı için kullanılıyor.

Arkada, ileri düzeyde gelişmiş, bileşik krank yerleşim planı kullanılmış. Tutarlı bir şekilde tekerlek kamber açısı kontrolü sağlamanın yanısıra bu süspansiyon sistemi, kompakt segmentte bir araç için özellikle çok değerli olan yer ve ağırlık tasarrufları sunuyor.

Tüm tekerleklerde elektronik kızaklamayı önleyici ABS fren sistemi, çekiş kontrolü (TCS) ve Elektronik Fren Gücü Dağılımı (EBD), standart olarak sunuluyor.

Ayrıca tüm Cruze modellerinde Elektronik Denge Kontrolü Programı (ESC); sunuluyor. Sürücünün acil durumlarda ve zor yol koşullarında başarılı bir manevra kabiliyeti göstermesine olanak sağlar ve aracı kontrol altında tutmasına yardımcı oluyor.

Beş emniyet kemeri üç noktadan gergi sistemine sahip. Çocuk güvenliği için ISOFIX bağlantı noktaları hazırlığı bulunuyor.

Chevrolet Cruze, sportif hatchback tasarımı, tüm donanım seviyelerinde standart sunulan Elektronik Stabilite Kontrol Programı (ESC), 8 hava yastığı, kaliteli iç mekan malzemeleri ile Türköne çıkıyor.  Chevrolet Cruze Hatchback, 33 bin 158 TL’den başlayan fiyat seçeneklerine sahip.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı