Buradasınız
Home > Güncel > Cruze ABD ve Türkiye Pazarında Önde

Cruze ABD ve Türkiye Pazarında Önde

C-Sedan Segmentinin başarılı oyuncusu Cruze, 100’den fazla ülkede gösteriği başarı perfomansını Türkiye’de de sürdürüyor.

Cruze, Mayıs ayında gerçekleştirdiği 22 bin 711 adetlik satış ile Amerika’da kompakt segmentinde  yüzde 16’lık pazar payına sahip olarak, bu sınıfta en çok satan otomobil olmayı başardı.

Türkiye’de ise Mayıs ayında gerçekleşen 866 adetlik satışı ile C-Sedan benzinli segmentinin yüzde 26,28’lik pazar payına sahip olarak liderliği yakaladı.

SUV 4×4   segmentini Türkiye’de büyüten ve bu segmenti Türk halkına sevdiren Chevrolet  Captiva, 2011 yılının Mayıs ayında 689 adetlik satış ile, yüzde 29,90’lık  bir  pazar payına sahip oldu. Mayıs ayında Türkiye pazarında satılan her üç SUV 4×4’ten  birisi Chevrolet Captiva oldu. Bu anlamda ,Captiva SUV 4×4 segmentinde pazar payının gidişini etkileyen bir model konumundadır.

Türkiye’nin en dinamik otomobil markası olma hedefi ile başarı çıtasını sürekli yükselten Chevrolet, 2011 yılının ilk 5 ayında  8.574 adetlik satış ile yüzde 3,68 Pazar payının sahibi oldu.Bu satış ile 8. sıradaki yerini sağlamlaştırdı. Geçtiğimiz yılın ilk beş ayına göre bu sene Ocak-Mayıs döneminde  yüzde 79,71’lik bir büyüme ile iddiasını sürdüyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı