Buradasınız
Home > Güncel > Cruze 1 Milyona Ulaştı

Cruze 1 Milyona Ulaştı

Bu yıl sektördeki 100. yaşını kutlayan Chevrolet tarafından satışa sunulduğu Nisan 2009’dan itibaren dünya genelinde satış başarısı yakalayan Chevrolet Cruze’un, 1 milyonuncu adet satışı gerçekleşti. Cruze, Dünya üzerinde 750.000 satış adedine Nisan 2011 de ulaşmıştı. Bu yılın ilk çeyreğinde 150.000 adet satılan Cruze’da 1 milyonuncu adede dün itibarıyla ulaşıldı. Pazara çıktıktan kısa bir süre sonra ABD’de pazar liderlerinden biri olan Chevrolet Cruze, Kanada’da ilk 3 içinde yer alırken, aynı zamanda Türk otomobilseverleri tarafından da büyük beğeni ile karşılanmaya devam ediyor.

Autobest 2010 Ödülü’nün yanı sıra, Euro NCAP’ten 5 yıldız alarak güvenlikteki yetkinliğini kanıtlayan Chevrolet Cruze, sedan ve hatchback modelleriyle müşteriye sunuluyor. Chevrolet’nin global tasarım izlerini taşıyan Cruze, konforlu ve şık iç mekân tasarımı ile müşterilerin beğenisini kazanıyor. Chevrolet Cruze’da sekiz  hava yastığı ve acil durumlarda ve zor yol koşullarında başarılı manevra yapılmasına yardımcı olan Elektronik Stabilite Kontrol Programı (ESC), ABS fren sistemi ve Elektronik Fren Gücü Dağılımı (EBD)  standart olarak sunuluyor.

Cruze’un süspansiyonu, fren ve direksiyon sistemleri, çeviklik ve sürüş konforu arasında çok uyumlu bir denge kurmaya olanak tanırken, sürücüye rafine bir sürüş deneyimi de sağlıyor.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı