Buradasınız
Home > Güncel > Corsa’ya Yeni Motor

Corsa’ya Yeni Motor

Opel Corsa

DEKRA tarafından test edilen tüm otomobiller içinde en düşük arıza oranı gösteren otomobil seçilen Corsa güçlü ve verimli yeni motor serisiyle Kasım ayı sonlarında Opel bayiliklerine varacak.

1.3 CDTi 90 hp motor yerine Start and Stop sistemine sahip 1.3 DTE ecoFLEX 95hp yeni dizel motor seçeneği olarak pazara sunulacak. 5 ileri manuel şanzıman ile sunulacak 95 hp Corsa 1.3 litre ecoFLEX modeli sadece 98 g/km gibi çok düşük emisyon oranıyla, yüzde 27 daha yüksek güç sağlıyor. Yeni motor seçeneği yanında Corsa dinamik, atletik görünümlü ve özel üretim modellerini de pazara sunacak.

Bu modeller içinde en dikkat çekeni Corsa’nın 192 hp gücündeki OPC modeli. Corsa’nın 3 kapı modelleri Sport, GSi ve OPC olarak pazara sunulmaya devam edecek. Sport modelinde sadece 1.4 manuel ve otomatik şanzıman seçenekleri sunulacak. Dizel modeller sunulmayacak. Gsi 1.6 Turbo 150 hp ve Opc 1.6 Turbo 192 hp motor seçenekleri ile sunulmaya devam edilecek.

Opel Corsa Avrupa’da en çok tercih edilen otomobillerden biri, satışları yüzde 30’larla kendi segmentinde lider. 2010 yılında yaklaşık 250.000 adedi Corsa satışı gerçekleştirildi. Türkiye pazarında da ilk sekiz ayda 6bin adetin üzerinde Corsa satışı gerçekleşti.

Corsa, sürüşe duyarlı ön farlar (AFL), ısıtmalı direksiyon, Yokuşta Kalkış Yardımcısı, Panoramik sunroof, Opel’e özel FlexFix entegre bisiklet taşıyıcı başta olmak üzere yenilikçi teknolojileri bir arada sunuyor.

Daha iyi yakıt tasarrufu ile daha fazla güç ve daha düşük emisyon

Corsa OPC modelinin 141 kW/192 hp güç sağlayan 1.6 litrelik turbo motoru en son geliştirmeler sonrası yüzde 7.6 daha iyi bir yakıt tüketimi ve yüzde 9.5 daha düşük bir CO2 emisyonu sunuyor. Yakıt tüketimi 7.3 l/100 km ve CO2 emisyonu 172 g/km.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı