Buradasınız
Home > Güncel > Continental’den Yeni Kış Lastiği

Continental’den Yeni Kış Lastiği

Continental, kış lastikleri modellerine bir yenisini daha ekledi. ContiWinterContactTM TS 850, sürücülere karlı, buzlu ve ıslak yol koşulları için mükemmel fren performansı sunarken, kuru yollarda da üst düzey güvenlik sağlıyor. Azaltılmış yuvarlanma direnci sayesinde daha uzun ömürlü kullanım imkânı sağlayan ContiWinterContactTM TS 850, yakıt tasarrufunun da önünü açıyor.

Lastiğin daha güvenli, daha düşük maliyetli ve daha çevre dostu bir hale getirilebilmesi için kış lastiklerinde kullanılan yapısal bileşenlerin en yeni teknoloji ürünleri olmasına dikkat eden Continental’in kış lastikleri ürün gamının en son modeli ContiWinterContactTM TS 850 kompakt ve orta boyutlu otomobiller için uygun bir model özelliği taşıyor ve 190km/s ve 240 km/s için onaylanmış toplam 27 adet lastik ebatı mevcut.

Sayısı arttırılan kenar dişleri sayesinde hem buz kaplı yollarda lastik üzerinde oluşan gözle görülemeyecek kadar ince sıvı katmanı daha iyi arındırılıyor hem de lastik sırtının yükü eşit şekilde dağıtması sağlanarak, kar kaplı yüzeylerde lastiğin karı daha düzgün şekilde ezmesi ve böylece yol tutuş performansının artması sağlanıyor.

Yazı: Mehmet Özcan & Continental Press

ContiWinter Contact TS 850

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı