Buradasınız
Home > Güncel > Continental’dan Çin’de İlk Fabrika

Continental’dan Çin’de İlk Fabrika

Continental, Çin’deki ilk lastik fabrikasını Hefei – Anhui’de açtı. 185 milyon Euro’nun üzerinde bir yatırım ile kurulan ve 600 kişiye iş imkanı sunan fabrika, yıllık 4 milyon lastik üretim kapasitesine sahip.

Açılan yeni fabrikanın Continental’in Çin pazarındaki konumunu güçlendirmede önemli bir kilometre taşı olduğunu belirten Continental Holding CEO’su Dr. Elmar Degenhart; “Asya, büyüyen pazarlarımızın en önemlilerinden biri durumunda. Çin ve Asya Pasifik bölgesindeki konumumuzu önemli ölçüde güçlendiren bu yatırım ile büyümeye devam ediyoruz. Hefei fabrikası, Continental’in lastik iş bölümlerinin dünya çapındaki 27 Ar-Ge tesisinden biri durumunda” dedi.

“Hefei fabrikasında hedeflediğimiz toplam üretim miktarı 16 milyon.”

2012’den itibaren tüm dünyada üretilen her iki araçtan birinin Asya’da üretileceğini ifade eden Dr. Elmar Degenhart;“Continental olarak Çin’de büyümemizi hızlandırıyoruz. Şu an Çin’de 18 üretim tesisimiz, 15 satış ofisimiz ve yaklaşık 14.000 çalışanımız bulunuyor. Bu yeni yatırım ile Hefei’de 200 kişilik ek istihdam imkanı sunduk. Üretilen lastikler önümüzdeki birkaç hafta içinde Çin pazarına sunulmaya başlanacak. Hefei fabrikasında hedeflediğimiz toplam üretim miktarı 16 milyon. Bu sayı için mevcut kapasiteyi artırmak üzere yakın gelecekte daha da fazla yatırım yapacağız. Söz konusu yatırımlar aynı zamanda yeni iş imkanları da yaratacak” dedi.

“Yeni fabrika Continental’in Asya pazarındaki stratejik konumunu daha da güçlendirecek.”

Continental Binek ve Hafif Ticari Araç Lastikleri İş Kolundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Nikolai Setzer de açılan yeni fabrika ile ilgili olarak; “Continental’in dünya çapındaki lastik ticareti son yıllarda hem binek ve hafif ticari araç lastikleri segmentinde hem de ticari araç lastikleri segmentinde düzenli olarak büyüyor. Hefei’deki üretim tesisimizin açılışı Çin ve genel olarak Asya pazarındaki stratejik büyümemizi destekleme ve bölgedeki varlığımızı güçlendirme açısından çok önemli bir kilometre taşı” yorumunu yaptı.

Hefei fabrikası uluslararası talebi de karşılayacak!

Yeni fabrika, Asya-Pasifik pazarının ihtiyacını karşılamak üzere binek araç lastikleri üretimini kademeli olarak artıracak. Sahip olduğu teknoloji ile üretim süreçleri ve kalite kontroldeki otomasyon seviyesinde Çin pazarında rakipsiz durumda olan fabrika, yerel talebin yanı sıra uluslararası talebi de karşılayacak. 2011 yılında tesiste seri üretimi gerçekleşecek ürünler arasında her ikisi de Çin pazarı için özelleştirilen  ContiPremiumContact 2 ve ContiComfortContact 5 de yer alacak.

Önder Canözer
1990 yılından bu yana dergi sektöründe her kademede görevlerde bulunan Önder Canözer, 2000 yılında Türkiye'de dijital otomobil yayıncılığını Mynet çatısı altında başlatmıştır. 2010 yılında kurduğu ve bugün Medicon Grup adını alan Medicon Yayıncılık ile Carmedya'yı hayata geçirmiş olan Canözer, bugüne kadar iki binden fazla aracın incelemesini gerçekleştirmiştir.

    Benzer yazılar

    Yukarı